Miał podpalić dom, jest nieuchwytny. Obława za Jackiem D. nie przyniosła skutku

Poznań

TVN 24Funkcjonariusze sprawdzają okolice Kaplina

Policjanci wciąż nie znaleźli 60-latka podejrzewanego o podpalenie swojego domu w Kaplinie (woj. wielkopolskie). Funkcjonariusze typują konkretne miejsca, w których - ich zdaniem - może przebywać Jacek D. Każdą lokalizację sprawdza kilkudziesięciu policjantów oraz psy tropiące. Na razie bezskutecznie.

12 dni temu Jacek D. miał podpalić dom, w którym w mieszkał ze swoją rodziną w Kaplinie (woj. wielkopolskie).

Mężczyzna podejrzewany jest o popełnienie przestępstwa z artykułu 163 Kodeksu karnego, czyli sprowadzenia zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach.

Pożar ugaszono, nikomu nic się nie stało, ale podejrzewany 60-latek jakby zapadł się pod ziemię.

Nieudana obława

Tuż po zdarzeniu, mężczyzny szukało ponad 150 policjantów. Funkcjonariusze przeczesywali okolice Kaplina i pobliską Puszczę Notecką.

Teraz liczbę policjantów ograniczono, ale sprawdzają oni wytypowane wcześniej miejsca. Potem "odwiedzają" je z psami tropiącymi.

- Policjanci nadal poszukują Jacka D. W sprawie zaangażowanych jest wiele osób ale i także sporo środków technicznych. Pomimo podjętych czynności, do chwili obecnej nie udało się ustalić jego miejsca pobytu - informuje asp. sztab. Przemysław Araszkiewicz z międzychodzkiej policji.

Funkcjonariusze opublikowali też drugie zdjęcie z wizerunkiem poszukiwanego. Jak twierdzą, jest ono bardziej aktualne.

Od kilkunastu dni z mężczyzną nie ma kontaktu Google Maps/ KPP Międzychód

- Osoby znające miejsce pobytu poszukiwanego lub posiadające informacje mogące przyczynić się do jego zatrzymania, proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie pod numerem telefonu 95 748 8211 lub 519 064 738 - apelują policjanci.

Każda informacja, mogąca pomóc policjantom odnaleźć mężczyznę, jest cenna. Można ją przekazać pod numer 95 748 8211, 519 064 738 lub 112. KPP Międzyrzecz

Mężczyznę szuka policjaKPP Międzychód

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa/b / Źródło: TVN24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Google Maps/KPP Międzychód