Ktoś układa kamienie na drodze krajowej. "To usiłowanie zabójstwa"

Poznań

Kamienie uszkodziły co najmniej kilka autOSP Golina
wideo 2/9

Policjanci z Konina i Goliny (woj. wielkopolskie) poszukują osoby lub osób, które układają kamienie na drodze krajowej nr 92. Uszkodzone zostało już kilka aut. "Cud, że nic się nikomu nie stało" - piszą poszkodowani.

W poniedziałek w jeden z kamieni na drodze krajowej nr 92 wjechała kobieta. Uszkodziła auto, potrzebna była laweta.

We wtorek dwa wielkie kamienie ktoś ułożył na drodze krajowej nr 92 w Spławiu. Uszkodzone zostały dwa auta.

Tego samego dnia około godziny 3 na kamień najechał też kierowca w Wilcznie. Jak pisze jeden z internautów, jego tata nie widział go w ciemności. "Razem z kolegą wepchnęli kamień do rowu, który był obok drogi. Cud, że tata z autem do niego nie wpadli" - czytamy w komentarzu zamieszczonym pod wpisem strażaków z OSP Golina. Widział je też inny internauta. Jak pisze, jadąc nad ranem minął dwa leżące kamienie wielkości około 30 cm.

Policja zapowiada częstsze patrole

Strażacy przyznają, że problem istnieje od kilku miesięcy, a przypadków uszkodzenia aut było już kilkanaście. "To usiłowanie zabójstwa, bo inaczej nie można tego nazwać!" - komentują.

Potwierdzają to komentarze pod ich wpisami. "W kwietniu moja mama również wjechała na kamień w Splawiu... Samochód poszedł do kasacji. Cud, że nic się nie stało" - napisała jedna z kobiet.

Sprawą podkładania kamieni na krajową "92" zajmuje się już policja.

- Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy zgłaszają tego typu zdarzenia, więc podobnych przypadków mogło być sporo. Już podjęliśmy odpowiednie działania - trwają poszukiwania sprawcy lub sprawców. Trasę częściej niż dotąd będą też patrolować funkcjonariusze drogówki i komisariatu w Golinie, czyli miejscowości w pobliżu której to wszystko się dzieje – zapewnia Marcin Jankowski z konińskiej policji.

Widzisz kamień? Zadzwoń

Policjanci apelują do kierowców o pomoc. Proszą, by zgłaszać pod numer alarmowy zauważone na drodze przeszkody pozostawiane przez nieodpowiedzialne osoby.

- Szybko pojawimy się na miejscu, być może uda się zapobiec nieszczęściu. Kamień pozostawiony na drodze może skutkować wypadkiem drogowym – powiedział Jankowski.

Jak dodał, w przypadku, gdyby doszło do tragedii, osobie, która układa kamienie na drodze mogłoby grozić nawet więzienie.

Autor: FC/gp / Źródło: TVN 24 Poznań, PAP

Źródło zdjęcia głównego: OSP Golina