TVN24 | Poznań

179 kilometrów na godzinę na liczniku, bez prawa jazdy, za to z dzieckiem na przednim fotelu

TVN24 | Poznań

Autor:
aa/gp
Źródło:
TVN24
Gorzów Wielkopolski. Jechał z dzieckiem, pędził 179 kilometrów na godzinę.
Gorzów Wielkopolski. Jechał z dzieckiem, pędził 179 kilometrów na godzinę.KMP Gorzów Wielkopolski
wideo 2/4
KMP Gorzów WielkopolskiGorzów Wielkopolski. Jechał z dzieckiem, pędził 179 kilometrów na godzinę.

O 129 kilometrów na godzinę za szybko jechał 28-letni kierowca w Kamieniu Małym (woj. lubuskie). Na przednim siedzeniu w aucie przewoził kilkuletniego chłopca. Samochód, którym się poruszał, nie był dopuszczony do ruchu, a kierowca nie posiadał prawa jazdy.

Policjanci z grupy Speed zatrzymali 28-latka, który na drodze z ograniczeniem do 50 kilometrów na godzinę pędził 179 kilometrów na godzinę. Do zatrzymania kierowcy doszło na drodze wojewódzkiej nr 132, łączącej Gorzów z przygranicznym Kostrzynem nad Odrą. 28-latek poruszał się fordem mustangiem. - Zbyt szybka jazda to niejedyne przewinienie kierującego. Nie ma on bowiem uprawnień do kierowania, auto nie jest dopuszczone do ruchu i ma pękniętą przednią szybę – poinformował w piątek Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Kierowcą zajmie się sąd

Dodał, że biorąc pod uwagę te okoliczności, policjanci odstąpili od ukarania 28-latka mandatem i w jego sprawie skierują wniosek o ukaranie do sądu. Gorzowscy funkcjonariusze od początku tego roku zatrzymali 218 praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Dla porównania w całym zeszłym roku było ich 291. - Kierowcy mają zatem o czym myśleć, bo policjanci nie zamierzają pobłażać w sytuacjach rażącego naruszenia przepisów ruchu drogowego. Radzimy zdjąć nogę z gazu – podkreślił Jaroszewicz.

Autor:aa/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KMP Gorzów Wielkopolski

Pozostałe wiadomości