TVN24 | Poznań

Zostawiła kluczyk do auta na sklepowej ladzie, zabrała go inna klientka

TVN24 | Poznań

Autor:
ww
Źródło:
TVN 24
Policja z Kalisza publikuje sylwetkę kobiety, która może mieć związek z kradzieżą kluczyków do auta
Policja z Kalisza publikuje sylwetkę kobiety, która może mieć związek z kradzieżą kluczyków do autaKMP Kalisz
wideo 2/8
KMP Kalisz

Policjanci z Kalisza proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości kobiety, którą zarejestrowały kamery monitoringu w jednym z marketów. Na nagraniu widać jak klientka w kapturze wykłada swoje produkty na taśmę i zabiera z lady kluczyk samochodowy.

- Jeszcze w styczniu właścicielka samochodu osobowego zgłosiła nam, że skradziono jej kluczyk, który zostawiła przez nieuwagę na ladzie w sklepie spożywczym. Jego wartość wyceniła na tysiąc złotych - informuje Anna Jaworska-Wojnicz z policji w Kaliszu.

Do tej pory nie udało się ustalić tożsamości złodzieja, dlatego funkcjonariusze zdecydowali, że opublikują nagranie z kamer monitoringu, które zarejestrowały to, co wydarzyło się 16 stycznia w jednym z kaliskich marketów.

Kamery zarejestrowały moment, w którym klientka zabiera kluczykKMP Kalisz

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Prośba o pomoc

Na nagraniu widać jak postać w kapturze na głowie podchodzi do kasy o numerze dwa i wykłada na ruchomą taśmę jeden z produktów, które trzyma w rękach. Kilka centymetrów obok leży drobny, ciemny przedmiot. Rzeczniczka policji potwierdza, że to kluczyk do auta. Postać, spoglądając w kierunku kasjerki, szybko chwyta przedmiot i zamyka w dłoni, po czym zaczyna wykładać kolejne towary. Późniejsze ujęcie pokazuje, jak daje ekspedientce banknot, żeby zapłacić za zakupy.

- Trudno w przypadku tej publikacji mówić o "wizerunku", bardziej o sylwetce. Kobieta miała wtedy na sobie kurtkę, kaptur, maseczkę, niewiele widać... Liczymy jednak na to, że komuś uda się rozpoznać tę postać - mówi Jaworska-Wojnicz.

Komenda publikuje sylwetkę poszukiwanej kobietyKMP Kalisz
Policjanci z Kalisza chcą ustalić tożsamość tej kobietyKMP

- Wszystkich, którzy mogą pomóc w jej identyfikacji, prosimy o kontakt z prowadzącą sprawę sierż. szt. Natalią Cierniak tel. 47 77 51 328 lub 74 77 51 364 (sekretariat Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego). Oczywiście do szybkiego kontaktu z policjantką zachęcamy również główną bohaterkę nagrania - kończy ironicznie rzeczniczka.

Autor:ww

Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: KMP Kalisz

Pozostałe wiadomości