Świnka morska w kartonie przy śmietniku. "Ktoś ją wyrzucił"

TVN24

Kto jej nie chciał? SM Kalisz
wideo 2/8

Kaliska straż miejska szuka osoby, która porzuciła przy śmietniku świnkę morską. - Najpewniej przeszkadzała komuś w wakacyjnym urlopie - mówią strażnicy.

Zwierzę znalazł mieszkaniec Kalisza. Wyrzucał śmieci do pojemników, które znajdują się przy ul. Mazurskiej. I to wtedy zauważył świnkę morską w kartonie

O porzuconym zwierzaku poinformowano straż miejską.

- Ktoś porzucił tę świnkę morską. Zostawił ją w takim miejscu, żeby ktoś ją znalazł i tak na szczęście się stało. Najpewniej przeszkadzała komuś w wakacyjnym urlopie - mówi Dariusz Hybś, komendant kaliskiej straży miejskiej.

Niespełna dwa tygodnie temu też w Kaliszu ktoś porzucił papugę. - Niestety, takich przypadków w wakacje jest więcej - twierdzi Hybś.

To ona

Świnka jest w dobrym stanie, na razie opiekują się nią strażnicy. Wiadomo, że to roczna samiczka. Niczego jej nie brakuje. Dostaje warzywa i wodę. Wkrótce trafi do zaprzyjaźnionego sklepu zoologicznego albo jednego ze stowarzyszeń. Nie brakuje też chętnych, którzy chcą ją przygarnąć.

Tymczasem strażnicy szukają właściciela zwierzęcia. - Trzeba ustalić kto się tak niewłaściwie zachował. Naszym zdaniem można tutaj mówić o znęcaniu się nad zwierzęciem, dlatego o sprawie poinformujemy policję - Hybś.

Straż Miejska Kalisza prosi o przekazywanie wszelkich wiadomości umożliwiających ustalenie właściciela porzuconego zwierzaka domowego na bezpłatny numer alarmowy 986 lub 62 7654450 - sekretariat jednostki. SM w Kaliszu

Ktoś porzucił tę świnkę
SM Kalisz

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa/gp / Źródło: TVN24 Poznań