TVN24 | Poznań

Zakażony wójt na spotkaniu 25 samorządowców. Prezydenci Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego na kwarantannie

TVN24 | Poznań

Autor:
ww
Źródło:
TVN 24
Zakażony wójt gminy Brzeziny i 25 samorządowców na  kwarantannie
Zakażony wójt gminy Brzeziny i 25 samorządowców na kwarantannieTVN 24
wideo 2/6
TVN 24Zakażony wójt gminy Brzeziny i 25 samorządowców na kwarantannie

25 samorządowców z powiatów kaliskiego, ostrowskiego i pleszewskiego objęto kwarantanną. Wszyscy uczestniczyli w zgromadzeniu Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej, tym samym, w którym wziął udział wójt małej gminy Brzeziny. W czwartek potwierdzono u niego zakażenie koronawirusem.

O tym, że wójt gminy Brzeziny (powiat kaliski) jest zakażony koronawirusem, służby sanitarne dowiedziały się w czwartek po południu. On i inni samorządowcy spotkali się 18 czerwca na zgromadzeniu Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. Wiadomo, że uczestnicy nie zasłaniali podczas spotkania nosa i ust, nie wszyscy zachowywali też bezpieczną odległość.

- Z informacji, jakie uzyskałem od samorządowców, wynika, że przebywali ponad dwie godziny w pomieszczeniu zamkniętym, nie posiadali maseczek więc musieliśmy podjąć odpowiednie kroki. Teoretycznie istnieje możliwość, że chory mógł zakazić kogoś z samorządowców - powiedział Marek Stodolny.

Prezydent Kalisza z wynikiem negatywnym

25 samorządowców: wójtowie, burmistrzowie i prezydenci z trzech powiatów: kaliskiego ostrowskiego i pleszewskiego zostali poddani kwarantannie. Wśród nich dwaj kluczowi dla wyborczego weekendu włodarze: - Natychmiast pobraliśmy wymazy od prezydentów Kalisza i Ostrowa, ponieważ te osoby są odpowiedzialne za przeprowadzenie wyborów - przekazał dyrektor kaliskiego sanepidu. U prezydenta Kalisza wykonano już test na obecność koronawirusa, dał on wynik negatywny, więc zakończy kwarantannę w sobotę. Wymazy od pozostałych samorządowców są pobierane w piątek. - Dzisiaj do tych wszystkich osób, które są na kwarantannie, przyjeżdżają karetki i pobierają próbki. Te próbki jeszcze dziś zostaną zawiezione do Poznania, tam będą je badały laboratoria. Miejmy nadzieję, że te wyniki będą negatywne - mówi Stodolny.

Autor:ww

Źródło: TVN 24

Pozostałe wiadomości