Moje włosy dają siłę. Akcja na rzecz kobiet walczących z rakiem

Źródło:
TVN24
Mają długie, piękne włosy, zetną je, by wesprzeć kobiety walczące z nowotworem
Mają długie, piękne włosy, zetną je, by wesprzeć kobiety walczące z nowotworemFB - Moje włosy dają siłę
wideo 2/7
Mają długie, piękne włosy, zetną je, by wesprzeć kobiety walczące z nowotworemFB - Moje włosy dają siłę

"Moje włosy dają siłę". To akcja zainspirowana przez Fundację Rak'n'Roll. Chodzi o pomoc dla kobiet walczących z nowotworem. Po chemioterapii wypadają im włosy. Dla wielu to szok i trauma, osłabiające psychikę w czasie, gdy potrzebna jest siła do walki. Peruki działają wtedy jak wspomagający lek. Stąd pomysł na oddawanie włosów, podchwycony przez wiele kobiet w całym kraju. Czym kierują się uczestniczki akcji? Jej organizatorka z Kalisza tłumaczy, że paradoksalnie "w naszym projekcie nie chodzi o to, że oddajemy włosy". - Ja chciałabym pomóc swoim uczennicom zbudować się wewnętrznie - dodaje.

To było zaraz po lockdownie. Znów zaczęły działać salony fryzjerskie. Pani Izabella wybrała się do jednego z nich. - Usiadłam na fotelu i pomyślałam: ależ ja mam długie te włosy. Może da się to jakoś dobrze wykorzystać? Potem wróciłam do domu i powiedziałam córkom, że będę zapuszczać włosy, żeby je później ściąć oddać na peruki dla kobiet walczących z nowotworem. Dwa dni później do mnie i moich 12-letnich córek dołączyło 17 uczennic – opowiada Izabella Galuba-Bryja, polonistka z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kaliszu i inicjatorka akcji "Moje włosy dają siłę". 

Moje włosy dają siłę. Kobiety oddają włosy na peruki dla walczących z rakiem

Izabella Galuba-Bryja jest bibliotekarką i nauczycielką języka polskiego w Zespole Szkół Ekonomicznych w Kaliszu (woj. wielkopolskie). Od dziesięciu lat prowadzi w szkole koło wolontariatu. W lutym zainicjowała akcję "Moje włosy dają siłę". W projekt zaangażowało się 17 uczennic z różnych klas. Uczestniczki zapuszczają włosy po to, by je potem ściąć i przekazać fundacji Rak'n'roll, która wykona z nich peruki dla kobiet leczących się onkologicznie.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Izabella Galuba-Bryja: - Ja cały czas podkreślam, że w naszym projekcie nie chodzi o to, że oddajemy włosy. To jest finalny efekt. To meta tej naszej wspólnej, rocznej drogi. Pandemia wszystkim dała w kość. Ludzie pozamykali się w domach i w sobie trochę też. W szkole jest wiele dzieciaków, które mają depresję, problemy z tożsamością, samotnością, nawiązywaniem relacji. A ja chciałabym przez ten projekt pomóc swoim uczennicom zbudować się wewnętrznie.

I tłumaczy dalej: - Włosy, które przekazują, pomogą kobietom walczącym z nowotworem, dadzą im siłę. Ale mnie zależy na tym, żeby te młode dziewczyny również poczuły wewnętrzną siłę. Muszą odkryć, że to nie we włosach jest piękno, tylko w nich samych. Chciałabym, żeby sobie uświadomiły, jak bardzo są wartościowe, i to bez względu na to, jak wyglądają. Żeby miały marzenia i cele.

Zaczęło się od 17 uczennic FB- Moje włosy dają siłę/Justyna Kuświk

Warsztaty dla uczennic

Stąd liczne warsztaty, w których wzięły udział uczennice. Nastolatki spotykały się między innymi z fryzjerami, którzy podpowiedzieli im, jak właściwie zadbać o włosy. Wzięły udział w kilku sesjach zdjęciowych, dzięki którym mogły popracować nad pewnością siebie. Ale nie zabrakło też warsztatów z psychologii.

Joanna Wiertelak, uczennica: - Wszystkie warsztaty były ciekawe i na pewno wiele wniosły do naszej codzienności. Mnie najbardziej zapadły w pamięć te dotyczące inteligencji emocjonalnej. Zajęcia poprowadziła wspaniała pani Kama Kowalewska. Wypisywałyśmy na kartce swoje mocne i słabe strony. Część z nas bez problemu wypisywała swoje zalety, pozostałe miały z tym jednak problem. Wspólnymi siłami udało nam się nad tym popracować.

CZYTAJ WIĘCEJ: #BEZPRZERWY. ROK SZKOLNY Z TVN24

Moja mama mówiła: żeby mi tylko włosy nie wypadły

Izabella Galuba-Bryja: - Przez ten prawie rok bardzo się wszystkie zaprzyjaźniłyśmy. Ja się też wiele nauczyłam od dziewczyn. Przyznam, że nigdy nie zastanawiałam nad tym, czy ścięcie włosów może być dla kogoś problematyczne, bo zawsze nosiłam krótkie fryzury. A tu zaczęłyśmy z dziewczynami rozmawiać o emocjach i uczuciach, i okazało się, że dla niektórych to nie jest takie proste. Na przykładzie moich 12-letnich córek zrozumiałam, że im było łatwiej podjąć decyzję, bo dzieci w tym wieku chcą się wyróżniać spośród kolegów. Natomiast osiemnastolatki chcą być długowłose, tak jak ich koleżanki.

Joanna Wiertelak: - Są wśród nas dziewczyny, dla których to nie jest łatwy krok. Trochę obawiają się tego pożegnania z długimi włosami, bo boją się, że stracą część swojej kobiecości. Z drugiej strony jest ta świadomość, że robi się to, żeby pomóc innej kobiecie, żeby na jej twarzy pojawił się uśmiech. I ta chęć pomocy wygrywa.  

->>>"Jestem łyska. I co z tego? Problem z głowy". Przeczytaj artykuł Pauli Przetakowskiej>>>>

Izabella Galuba-Bryja: - Moja mama 25 lat temu zmierzyła się z nowotworem. Jest po chemioterapii i po mastektomii. Pamiętam, jak mówiła: żeby mi tylko włosy nie wypadły. I ja się wtedy zastanawiałam o co jej chodzi, bo moja myśl była zupełnie inna: żebyś ty tylko żyła mamo, bo nie chcę cię stracić. Nie rozumiałam wtedy tamtej jej obawy. Teraz dzięki projektowi i dziewczynom popatrzyłam na tamtą sytuację z zupełnie innej strony. Zrozumiałam, że utrata włosów może być traumą, dlatego tym bardziej warto pomagać.

Pierwsze cięcia już za nimi

Na peruki nadają się tylko włosy, które nie są farbowane lub rozjaśniane. Zgodnie z wytycznymi opracowanymi przez Fundację Rak'n'Roll, włosy powinny najpierw zostać splecione w warkocz, a następnie ścięte. Muszą mierzyć co najmniej 25 centymetrów.

Dziewczyny podzieliły się na dwie grupy. Część z nich obcina włosy pod koniec listopada, pozostałe w przyszłym roku, na przypadający 8 marca Dzień Kobiet. Pierwsza na fotelu fryzjerskim usiadła pani Izabella. Do salonu wybrała się z córkami.

Nauczycielka i uczennice zapuściły włosy, po to, by je potem ściąć i przekazać na peruki dla kobiet walczących z nowotworemFB - Moje włosy dają siłę

Izabella Galuba-Bryja: - Świetnie się czuję, oddałam włosy o długości 34 centymetrów, moje córki trochę dłuższe. Tak jak chciały, zostały obcięte "na meszek". Byłam trochę przerażona, jak maszynka poszła w ruch. Rozmawiałyśmy o tym, ale i tak w pierwszej chwili byłam zszokowana. Uważam, że moje córki wyglądają pięknie, zrobiły się dojrzalsze. Mój mąż jest z nas bardzo dumny.

Izabella Galuba-Bryja jest nauczycielką języka polskiego w Zespole Szkół EkonomicznychFB - Moje włosy dają siłę

Joanna Wiertelak: - Kiedy w lutym przeczytałam wiadomość od pani Izabelli o projekcie, od razu poczułam, że chcę wziąć w nim udział. Po prostu lubię pomagać, więc skoro jest okazja, by to zrobić, to po prostu to robię. Na razie zapuszczam włosy, na cięcie czekam do marca. 

Są już naśladowczynie

Akcja "Moje włosy dają siłę" zainspirowała kolejne osoby, które też chcą przekazać swoje włosy na szczytny cel.

Izabella Galuba-Bryja: - Córka nauczyciela "Ekonomika" już obcięła włosy i je przekazała. Siostrzenice naszej dyrektorki – 10 letnia Ada i 7- letnia Nela - także oddały włosy. Wiem, że w od nowego roku szkolnego podobna akcja ma ruszyć w szkole podstawowej. Cieszę się, że nasze działania inspirują kolejne osoby.

Projekt "Moje włosy dają siłę" bierze udział w konkursie Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Poznaniu. Jeśli inicjatywa zostanie nagrodzona, otrzyma nagrodę finansową. Dziewczyny chcą ją przekazać na zbiórkę na leczenie Jagody, dziewczynki chorej na SMA.

***

Jeśli doświadczasz problemów emocjonalnych i chciałabyś/chciałbyś uzyskać poradę lub wsparcie, poniżej znajdziesz listę organizacji oferujących profesjonalną pomoc - zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

>>>MAGAZYN TVN24. GDZIE SZUKAĆ POMOCY?>>>

Autorka/Autor:aa//rzw

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: FB - Moje włosy dają siłę

Pozostałe wiadomości

Każdy, kto dokonywał tego wyboru wiedział, że oni naprawdę są obaj świetni. Jeśli ktoś głosował na Rafała Trzaskowskiego to z pełnym przekonaniem i z wielkim żalem, że nie może głosować na obu - powiedział po ogłoszeniu wyniku wyborów Donald Tusk. Dopytywany przez dziennikarzy, na kogo oddał głos, odparł, że "przewodniczący zawsze jest neutralny".

Jak zagłosował Tusk? Odpowiada

Jak zagłosował Tusk? Odpowiada

Źródło:
TVN24

Marszałek Sejmu i lider Polski 2050 Szymon Hołownia pogratulował Rafałowi Trzaskowskiemu zwycięstwa w prawyborach KO. Podkreślił, że ich wynik go nie zaskoczył. Radosławowi Sikorskiemu przekazał wyrazy szacunku za determinację. Wiceprzewodnicząca klubu Lewicy Anita Kucharska-Dziedzic przyznała, że nie jest zaskoczona wynikiem głosowania, a zdaniem Marka Sawickiego z PSL to dowód na to, że "Trzaskowski ma wewnątrz swojego środowiska silną pozycję". - Dobrze, że znamy już kandydata partii rządzącej. Reprezentuje on poglądy przeciwne do naszych w większości kwestii. Uważamy, że mamy szansę z nim wygrać - powiedział jeden z liderów Konfederacji Krzysztof Bosak.

Szymon Hołownia o prawyborach w KO. "Tak przegrać, to jak wygrać"

Szymon Hołownia o prawyborach w KO. "Tak przegrać, to jak wygrać"

Źródło:
TVN24

Olek urodził się zupełnie zdrowy. Kiedy miał sześć lat w jego życiu wydarzała się ogromna tragedia, która sprawiła, że do końca życia będzie wymagał kosztownej rehabilitacji. "Uwaga!" TVN oraz Fundacja TVN prowadzą wspólną akcję pomocy chorym dzieciom.

"Zobaczyłem wtopione części jego ubranka w ciało". Dziewięcioletni Olek potrzebuje pomocy

"Zobaczyłem wtopione części jego ubranka w ciało". Dziewięcioletni Olek potrzebuje pomocy

Źródło:
Uwaga! TVN

Rafał Trzaskowski został oficjalnym kandydatem Koalicji Obywatelskiej w przyszłorocznych wyborach na urząd prezydenta RP. Jeśli zostanie wybrany, wygaśnie jego mandat prezydenta Warszawy. Wyjaśniamy, kto w takiej sytuacji obejmie stery w stolicy.

Rafał Trzaskowski kandydatem w wyborach na prezydenta Polski. Kto będzie rządzić Warszawą, jeśli wygra?

Rafał Trzaskowski kandydatem w wyborach na prezydenta Polski. Kto będzie rządzić Warszawą, jeśli wygra?

Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl

Rafał Trzaskowski został oficjalnym kandydatem Koalicji Obywatelskiej w wyborach na prezydenta RP. Jeśli wygra, ktoś będzie musiał zastąpić go na fotelu prezydenta Warszawy. O możliwość kandydowania w przedterminowych wyborach na to stanowisko był pytany pełnomocnik rządu do spraw odbudowy po powodzi Marcin Kierwiński.

"Dziś mam swoje zadania, muszę je realizować, ale Warszawa to piękne miasto"

"Dziś mam swoje zadania, muszę je realizować, ale Warszawa to piękne miasto"

Źródło:
PAP

Brytyjskie służby przeprowadziły w sobotę kontrolowaną eksplozję w pobliżu stacji kolejowej Euston w centrum Londynu - poinformowała londyńska policja. Powodem akcji był "podejrzany pakunek" pozostawiony na stacji.

"Podejrzany pakunek" na stacji kolejowej. Policja przeprowadziła kontrolowaną eksplozję

"Podejrzany pakunek" na stacji kolejowej. Policja przeprowadziła kontrolowaną eksplozję

Źródło:
Reuters

Gdyby Ukraina miała "swoje Redzikowo", byłaby w zdecydowanie lepszej sytuacji - mówił w programie "Wstajesz i weekend" redaktor naczelny "Nowej Techniki Wojskowej" Mariusz Cielma. W czwartek siły rosyjskie użyły do ataku na miasto Dniepr pocisku balistycznego średniego zasięgu Oriesznik, o czym poinformował sam prezydent Władimir Putin. Broń ta może przenosić głowice nuklearne. - Z całą pewnością jest to waga ciężka, jest to pierwsza liga rosyjskich wojsk rakietowych - dodał Cielma, oceniając możliwości tej rakiety.

"Waga ciężka, pierwsza liga rosyjskich wojsk rakietowych". Ekspert o tym, czym jest rosyjski Oriesznik

"Waga ciężka, pierwsza liga rosyjskich wojsk rakietowych". Ekspert o tym, czym jest rosyjski Oriesznik

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Austria coraz częściej zastępuje aluminiowe znaki drogowe drewnianymi. Dotychczas rozwiązanie to wprowadzano w wybranych regionach, a teraz drewniane oznaczenia pojawią się także w Wiedniu. Głównym celem jest ochrona środowiska.

Drewno wyprze aluminium. Na austriackich drogach

Drewno wyprze aluminium. Na austriackich drogach

Źródło:
PAP

Zimowa aura szybko opuści Polskę. Czeka nas duże ocieplenie. Po weekendzie temperatura dojdzie aż do 15 stopni Celsjusza. Śnieg zostanie tylko w górach, a padać będzie jedynie deszcz.

Przed nami gigantyczny skok temperatury

Przed nami gigantyczny skok temperatury

Źródło:
tvnmeteo.pl

Kilkadziesiąt tysięcy domów i firm w Irlandii zostało w sobotę pozbawionych prądu po uderzeniu burzy Bert. Skutki gwałtownej pogody odczuwa też Wielka Brytania, gdzie zamknięte zostały niektóre drogi i nie kursują pociągi. Meteorolodzy ostrzegają przed śnieżycami, ulewami i silnym wiatrem.

"Zdarzenie powodujące wiele zagrożeń" na Wyspach

"Zdarzenie powodujące wiele zagrożeń" na Wyspach

Źródło:
Reuters, PAP, Met Office

Do różnych możliwości wykorzystania sztucznej inteligencji można teraz dołączyć szpiegowanie widzów kinowych. Jak informuje portal Daily Mail, brytyjska sieć kin Vue wykorzystuje AI do śledzenia nawyków widzów. Ma to pomóc we wzroście sprzedaży biletów.

Sztuczna inteligencja szpieguje widzów kin

Sztuczna inteligencja szpieguje widzów kin

Źródło:
PAP

Ogłoszono zwycięzcę prawyborów w Koalicji Obywatelskiej. Kandydatem ugrupowania w przyszłorocznych wyborach prezydenckich jest Rafał Trzaskowski. - Zwycięzca uzyskał 74,75 procent głosów - przekazał Donald Tusk.

Prawybory w Koalicji Obywatelskiej. Ogłoszono zwycięzcę

Prawybory w Koalicji Obywatelskiej. Ogłoszono zwycięzcę

Źródło:
TVN24

Akceptuję wynik prawyborów. Wzywam wszystkich, którzy na mnie głosowali do bezwarunkowego poparcia kandydata na prezydenta RP Rafała Trzaskowskiego - oświadczył w sobotę Radosław Sikorski. - Rafale, walcz, walcz, walcz i wygraj! - wykrzyknął, zwracając się do zwycięzcy.

Sikorski do Trzaskowskiego: słuchaj, podpiszesz mi tych 50 nominacji ambasadorskich, co?

Sikorski do Trzaskowskiego: słuchaj, podpiszesz mi tych 50 nominacji ambasadorskich, co?

Źródło:
TVN24 GO

"Halo, jest tu ktoś? Wychodzimy, idziemy" - słychać na nagraniu udostępnionym przed policję. Funkcjonariusze z Bydgoszczy wyważyli drzwi, weszli do zadymionego mieszkania i wynieśli dwie osoby, które nie były w stanie się poruszać. Wszystko zarejestrowała policyjna kamera.

Wyważyli drzwi i wynieśli dwie osoby z zadymionego mieszkania. Nagranie

Wyważyli drzwi i wynieśli dwie osoby z zadymionego mieszkania. Nagranie

Źródło:
KWP Bydgoszcz/TVN24

Według danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, w tym roku odnotowano już ponad 26 tysięcy przypadków zachorowania na krztusiec, 35 razy więcej niż w zeszłym roku. To najwyższa liczba zachorowań od kilku lat. To choroba podstępna, bo objawy często mylone są z przeziębieniem. Tyle, że trwa dłużej, jest bardziej uporczywa i możemy nawet nie wiedzieć, że nią zarażamy. Materiał magazynu "Polska i Świat". Całe wydanie dostępne w TVN24 GO.

Krztusiec w Polsce. Podstępna choroba mylona z przeziębieniem

Krztusiec w Polsce. Podstępna choroba mylona z przeziębieniem

Źródło:
TVN24

W piątek wieczorem na warszawskiej Ochocie policja oraz pogotowie ratunkowe interweniowały wobec agresywnego mężczyzny, który zaczepiał przechodniów i zatrzymywał samochody. Został obezwładniony przez policjantów. Ratownicy zabrali go do szpitala.

Wbiegał na jezdnię, uderzał w jadące samochody i atakował przechodniów

Wbiegał na jezdnię, uderzał w jadące samochody i atakował przechodniów

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Hiszpania ukarała pięć tanich linii lotniczych grzywnami w łącznej wysokości 179 milionów euro za nadużycia, w tym za pobieranie opłat za bagaż podręczny - podaje BBC. Linie lotnicze zapowiadają odwołania się od kar.

Hiszpania nakłada "historyczne" kary na linie lotnicze

Hiszpania nakłada "historyczne" kary na linie lotnicze

Źródło:
BBC

Burza śnieżna nawiedziła w piątek północno-wschodnie Stany Zjednoczone. Przyniosła ze sobą obfity śnieg. Miejscami w stanie New Jersey spadło ponad 50 centymetrów tego opadu.

Zamknięte szkoły, paraliż na drogach. Miejscami spadło pół metra śniegu

Zamknięte szkoły, paraliż na drogach. Miejscami spadło pół metra śniegu

Źródło:
Reuters, FOX Weather

Północnokoreańscy żołnierze zostali zauważeni w okupowanym Mariupolu i na okupowanych terenach obwodu charkowskiego - podała amerykańska telewizja CNN, powołując się na źródła w Służbie Bezpieczeństwa Ukrainy i armii ukraińskiej.

Przechwycone rozmowy i niepokojące doniesienia z Mariupola. "Gromadzą się"

Przechwycone rozmowy i niepokojące doniesienia z Mariupola. "Gromadzą się"

Źródło:
CNN, Defense Express

Wołodymyr Zełenski poinformował, że na jego polecenie minister obrony Rustem Umierow rozpoczął rozmowy z krajami partnerskimi w sprawie dostarczenia Ukrainie nowych systemów obrony powietrznej po ataku Rosji na Dniepr. Wcześniej o tym, że Ukraina dąży do pozyskania środków obrony przed pociskami międzykontynentalnymi napisała agencja Interfax-Ukraina.

"Poza słowami, musimy działać". Zełenski wydał rozkaz

"Poza słowami, musimy działać". Zełenski wydał rozkaz

Źródło:
PAP

Odchodzący prezydent Stanów Zjednoczonych nie krył wzruszenia, kiedy w czasie pożegnalnej kolacji dla pracowników Białego Domu jego małżonka Jill wymieniała jego osiągnięcia. Oceniła, że cztery lata jego prezydentury były czymś, co "zapiera dech w piersiach".

Joe Biden nie potrafił ukryć łez

Joe Biden nie potrafił ukryć łez

Źródło:
tvn24.pl

Czy pracodawca może mnie zmusić do uczestniczenia w firmowej wigilii? - zapytała internautka w mediach społecznościowych. - Dla jednych to fantastyczna okazja do spotkania i integracji zespołowej, dla innych istny koszmar i na samą myśl o takim wydarzeniu mają nudności - zauważyła w rozmowie z redakcją biznesową tvn24.pl Monika Smulewicz, ekspertka prawa pracy.

Firmowy "śledzik" to prawo czy obowiązek? "Mamy już dość takiego układu"

Firmowy "śledzik" to prawo czy obowiązek? "Mamy już dość takiego układu"

Źródło:
tvn24.pl

35 lat temu uchwalono Konwencję o Prawach Dziecka. Z tej okazji powołano parlamentarno-społeczny projekt "35 lat Konwencji - wyzwania przyszłości". Jak oznajmiła szefowa komisji do spraw dzieci i młodzieży Monika Rosa, "ma on ulepszyć jakość stanowienia prawa, mającego wpływ na młodych ludzi".

35 lat Konwencji o Prawach Dziecka. Powstał nowy projekt o "wyzwaniach przyszłości"

35 lat Konwencji o Prawach Dziecka. Powstał nowy projekt o "wyzwaniach przyszłości"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

W Salwadorze znajduje się największe więzienie w Ameryce Łacińskiej. Trafiają tam mordercy, gwałciciele i członkowie gangów. Mowa o Centrum Odosobnienia Terroryzmu - CECOT. Więzienie otwarto w ubiegłym roku. Może pomieścić 40 tysięcy osób i zapełnia się błyskawicznie, bowiem w kraju o jednym z najwyższych wskaźników zabójstw na świecie od dwóch lat panuje stan wyjątkowy. Amnesty International przestrzega, iż Salwador doświadcza "stopniowego zastępowania przemocy gangów przemocą państwową". Społeczeństwo jednak taką politykę popiera - pierwsze dane mówią o spadku przestępczości. Telewizji CNN jako jedynej udało się dostać do strzeżonego kompleksu i pokazać, w jakich warunkach przebywają osadzeni.

Największe więzienie w Ameryce Łacińskiej jest symbolem "nowego Salwadoru". Tak wygląda życie osadzonych

Największe więzienie w Ameryce Łacińskiej jest symbolem "nowego Salwadoru". Tak wygląda życie osadzonych

Źródło:
CNN
Odkąd pamięta, towarzyszyła mu presja. "Bo tak skoczył, gdy miał 10 lat", "bo następca Małysza"

Odkąd pamięta, towarzyszyła mu presja. "Bo tak skoczył, gdy miał 10 lat", "bo następca Małysza"

Źródło:
tvn24.pl
Premium
Zagadka wyjaśniona po 24 latach. Już wiemy, kto zmarł pod Matragoną

Zagadka wyjaśniona po 24 latach. Już wiemy, kto zmarł pod Matragoną

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Kto ma rację - najemca czy wynajmujący? Jakie prawa i obowiązki mają obie strony? I czy ocena poziomu bieli ścian to już przesada? - Z prawnego punktu widzenia muszę powiedzieć: to zależy - komentuje mecenas Katarzyna Trojanowska-Janik, specjalistka w zakresie prawa nieruchomości. Podkreśla jednak, że wynajmujący muszą być gotowi na to, że mieszkania się niszczą.

Właściciel sprawdza ściany z latarką, lokator kroi na blacie. Co wolno w wynajętym mieszkaniu?

Właściciel sprawdza ściany z latarką, lokator kroi na blacie. Co wolno w wynajętym mieszkaniu?

Źródło:
tvn24.pl

"Juror#2" to tytuł najnowszego filmu 94-letniego Clinta Eastwooda, który w końcu grudnia trafi na platformę Max. Legendarny hollywoodzki mistrz nakręcił thriller sądowy, którego bohater zasiadający w ławie przysięgłych odkrywa, że sam jest powiązany ze sprawą, w której ma sądzić. Obraz zbiera pochwalne recenzje i jest bodaj najlepszym filmem Eastwooda od czasu nakręconego w 2014 roku "Snajpera".

Thriller sądowy hollywoodzkiej legendy już w grudniu na platformie Max

Thriller sądowy hollywoodzkiej legendy już w grudniu na platformie Max

Źródło:
"The Hollywood Reporter", "The Guardian", tvn24.pl

Reportaż "To nie jest kraj dla kobiet" dziennikarki TVN24 Anety Regulskiej został wyróżniony na 30. Festiwalu Form Dokumentalnych NURT 2024. Opowiada o losie kobiet w obliczu restrykcyjnego prawa aborcyjnego. - Sprawy kobiet, ich prawa, nigdy nie powinny być przedmiotem cynicznych, politycznych targów, rozgrywek czy interesów - komentowała dziennikarka.

Wyróżnienie dla reportażu Anety Regulskiej "To nie jest kraj dla kobiet"

Wyróżnienie dla reportażu Anety Regulskiej "To nie jest kraj dla kobiet"

Źródło:
TVN24, PAP

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najważniejszych wydarzeniach ze świata filmu i muzyki. W programie między innymi o długo wyczekiwanej premierze filmu "Gladiator 2" Ridley'a Scotta, nowym gospodarzu Oscarów oraz przyszłorocznym line up'ie festiwalu Open'er.

Powrót "Gladiatora", nowy gospodarz Oscarów i line up festiwalu Open'er. Co w świecie filmu i muzyki?

Powrót "Gladiatora", nowy gospodarz Oscarów i line up festiwalu Open'er. Co w świecie filmu i muzyki?

Źródło:
tvn24.pl