Kierowca trafiony kostką brukową stracił przytomność i uderzył w mur. Zarzuty dla czterech osób

TVN24 | Poznań

Autor:
FC/gp
Źródło:
TVN 24 Poznań
Do zdarzenia doszło w JastrowiuGoogle Earth Pro
wideo 2/5
Google Earth ProDo zdarzenia doszło w Jastrowiu

Przejeżdżający w nocy przez Jastrowie (woj. wielkopolskie) kierowca nagle zjechał z drogi i uderzył w mur. Szybko okazało się, że do wypadku by nie doszło, gdyby nie grupa mężczyzn. To oni mieli rzucić w samochód kostką brukową.

Do zdarzenia doszło w poprzednią niedzielę w Jastrowiu. - Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Złotowie kilka minut po północy otrzymał zgłoszenie o poważnym zdarzeniu drogowym w Jastrowiu na ulicy Poznańskiej. Natychmiast na miejsce zdarzenia udali się policjanci z Komisariatu Policji w Jastrowiu. Jak ustalili funkcjonariusze, przyczyną uderzenia pojazdu w znajdujący się przy drodze mur była utrata przytomności przez kierującego – informuje Maciej Forecki, oficer prasowy złotowskiej policji.

Szybko okazało się, że utrata przytomności nie była spowodowana problemami zdrowotnymi, a prawdopodobnie działaniem grupy młodych mężczyzn. Kierowca i pasażer samochodu przekazali policjantom, że ktoś rzucił kostką brukową w przednią szybę jadącego samochodu i ta trafiła w kierującego, powodując utratę kontroli nad pojazdem. Po tym, jak samochód uderzył w przydrożny mur, grupa młodych mężczyzn miała podbiec jeszcze do samochodu i uderzając oraz kopiąc w karoserię pojazdu, próbowała dostać się do wnętrza.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Wcześniej grozili mu nożem

Sprawą zajęli się złotowscy kryminalni. - Dalsze czynności procesowe rzuciły nowe światło na zaistniałą sytuację. Jak się okazało, grupa młodych mężczyzn tego samego wieczora, grożąc pasażerowi samochodu pozbawieniem życia i zdrowia przy użyciu noża, chciała ukraść pieniądze. Zamierzonego celu jednak nie osiągnęli. Postanowili więc zemścić się na mieszkańcu Jastrowia – tłumaczy Forecki.

Po kilku dniach, na podstawie zabezpieczonego materiału dowodowego i analizy zeznań świadków, policjanci ustalili, że za sprawą mogą stać czterej młodzi mężczyźni w wieku od 23 do 31 lat.

Zostali oni zatrzymani i usłyszeli zarzuty. - Dwóch z nich - 23 i 27 latek - decyzją sądu, na wniosek policji i Prokuratury Rejonowej w Złotowie zostało tymczasowo aresztowanych na okres trzech miesięcy. Pozostała dwójka - 24 i 31-latek - została objęta dozorem policji. Za usiłowanie rozboju, sprowadzenie niebezpieczeństwa utraty życia i zdrowia, zniszczenie mienia i groźby karalne podejrzanym grozi nawet do 15 lat więzienia – wyjaśnia Forecki.

Autor:FC/gp

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: KPP Złotów