Poznań

Jak najszybciej dotrzeć na stadion? Wyścig

Poznań

tvn24.pl | TVN24Poznań Traffic Race II zakończy się na Stadionie Miejskim

W poniedziałkowy poranek, 28 maja, czterech uczestników Poznań Traffic Race II sprawdzi, jak najszybciej poruszać się po mieście. Wszyscy pokonają trasę o długości około 12 km, przemieszczając się różnymi środkami transportu ze wschodniej części Poznania na Stadion Miejski.

W wyjątkowym wyścigu udział wezmą: Tomasz Lański – Koordynator z Biura EURO 2012 (zastąpi Ryszarda Grobelnego, Prezydenta Poznania), Krzysztof Kotorowski – bramkarz KKS Lech Poznań, Michał Kowalonek - Wokalista zespołów Snowman i Myslovitz oraz Sławomir Bajew – dziennikarz Radia Merkury.

Sprawdzą, jak najszybciej dostać się ze wschodniej części miasta na Stadion Miejski. Pojadą tramwajem, samochodem, rowerem oraz poruszać się będą na własnych nogach, w porze porannego szczytu. Każdego z nich obowiązywać będą przepisy ruchu drogowego.

Czy remonty się opłaciły?

Głównym celem Poznań Traffic Race II jest sprawdzenie infrastruktury komunikacyjnej Poznania tuż przed UEFA EURO 2012. Organizatorzy, chcą w ten sposób przekonać się, na ile remonty dróg, które skutecznie utrudniały przez dłuższy czas życie poznaniakom, poprawiły sytuację komunikacyjną w mieście. To sprawdzian dla Poznania, bowiem okaże się czy jest on miastem przyjaznym nie tylko na UEFA EURO 2012, ale także po mistrzostwach.

Każdy z uczestników PTR II będzie mógł przemierzyć dystans ze skrzyżowania ulic Warszawska/Mogileńska na Stadion Miejski przy ulicy Bułgarskiej wybraną przez siebie trasą, którą uzna za najbardziej optymalną. Początek wyścigu już o godz. 8 rano.

Zmagania uczestników na trasie PTR II będzie można śledzić w Internecie. Każdy z uczestników wyposażony zostanie w telefon komórkowy, dzięki czemu ich trasy będą monitorowane online.

Po raz drugi

Pierwszy raz Poznań Traffic Race zorganizowano w ubiegłym roku. Zwycięzcą wyścigu został KKS Lech Poznań, Manuel Arboleda, który przez miasto jechał samochodem. Ostatni na mecie pojawił się Ryszard Grobelny korzystający z komunikacji miejskiej.

Tak wyglądały zmagania uczestników podczas pierwszej edycji Poznań Traffic Race :

Autor: aw//ec / Źródło: TVN24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: tvn24.pl | TVN24

Pozostałe wiadomości