Jeździli autem i strzelali w przystanki autobusowe. Uszkodzili 10 wiat

Autor:
FC
Źródło:
PAP, TVN 24 Poznań
Do zdarzenia doszło w Gostyniu
Do zdarzenia doszło w GostyniuGoogle Earth Pro
wideo 2/9
Google Earth ProDo zdarzenia doszło w Gostyniu

Gostyńska policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy w zeszłym tygodniu ostrzelali z broni pneumatycznej 10 przystanków autobusowych. - Podjeżdżali samochodem w okolice przystanku i z wnętrza pojazdu oddawali strzały w jego kierunku - opisuje Sebastian Myszkiewicz z gostyńskiej policji.

Do zatrzymań wandali w wieku 23 i 21 lat doszło w piątek. Jak ustaliła policja, mężczyźni między 12 a 15 września uszkodzili 10 wiat przystankowych na terenie miasta i gminy Gostyń. - Ich sposób działania zawsze wyglądał tak samo. Podjeżdżali samochodem bmw w okolice przystanku i z wnętrza pojazdu oddawali strzały w jego kierunku. Posługiwali się pistoletem pneumatycznym zasilanym gazem – podał Sebastian Myszkiewicz z gostyńskiej policji.

Zapłacą za szkody

Straty, jakie mężczyźni spowodowali swoim działaniem, zostały oszacowane na niemal 9 tysięcy złotych. Zatrzymani za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Grozi im nawet pięć lat więzienia. - Policjanci w uzgodnieniu z prokuratorem na poczet przyszłej kary i naprawienia szkody zajęli mężczyznom pieniądze w kwocie dziewięciu tysięcy złotych - poinformował Myszkiewicz.

Autor:FC

Źródło: PAP, TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: KPP Gostyń

Pozostałe wiadomości