Wybił szybę, okradł sklep. Choć zniszczył kamerę, nagranie udało się odzyskać

Autor:
ww
Źródło:
TVN 24
Włamał się do zabytkowego tramwaju (wideo bez dźwięku). Materiał z 19.04.2021.
Włamał się do zabytkowego tramwaju (wideo bez dźwięku). Materiał z 19.04.2021. KWP Lubuskie
wideo 2/6
KWP Lubuskie21-latek włamał się do zabytkowego tramwaju (wideo bez dźwięku)

W szybę uderzał tak długo, aż się rozbiła w drobny mak. Z zabytkowego tramwaju zabrał laptop, kasę fiskalną, kosmetyki i jedzenie. Kiedy zorientował się, że każdy jego ruch śledzi kamera, podszedł do niej i mocno uderzył w obiektyw. Policjantom z Gorzowa Wielkopolskiego udało się odzyskać nagranie i postawili 21-latkowi zarzut kradzieży z włamaniem.

O tym, że ktoś zniszczył zabytkowy tramwaj, policjanci dowiedzieli się w piątek rano. - Po tej informacji na miejscu pojawiły się policyjne patrole, które rozpoczęły poszukiwania podejrzanego. Mundurowi zauważyli wybite szyby - relacjonuje Grzegorz Jaroszewicz z KMP w Gorzowie Wielkopolskim.

Technicy zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu miejskiego, które cały czas rejestrują to, co dzieje się wokół "bimby" - tak gorzowianie nazywają zabytkowy tramwaj, który stoi na Wełnianym Rynku.

Złodziej zbił szyby "bimby", po czym ukradł sprzęt ze środkaKWP Lubuskie

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

W goniących go policjantów rzucił terminalem

Na fragmencie filmu udostępnionym przez lubuską policję widać, jak postać ubrana w szaro-czarne ciuchy podchodzi do tramwaju i uderza ciężkim przedmiotem w szybę. Robi to tak długo, aż wybija całkowicie jedno z okien. Kolejne ujęcie pokazuje, jak postać wdrapuje się do środka i zaczyna kręcić po małej przestrzeni sklepu, jaki aktualnie znajduje się w zabytkowym wagonie. W pewnym momencie chwyta się za głowę, podchodzi do obiektywu kamery i mocno czymś w nią uderza.

Kiedy zorientował się, że wszystko się nagrywa, uderzył w kamerę monitoringuKWP Lubuskie

W międzyczasie do policjantów dotarła informacja o dziwnie zachowującym się mężczyźnie. - W okolicach katedry wyrzucał różne przedmioty na ulicę, ustaliliśmy, że może mieć związek ze zdarzeniem. Kiedy patrol chciał go zatrzymać, zaczął uciekać. Do pościgu dołączyli policjanci ruchu drogowego, którzy byli w pobliżu. Rzucił jeszcze w stronę funkcjonariuszy terminal płatniczy, ale po chwili został obezwładniony - mówi Jaroszewicz.

Z więzienia wyszedł pod koniec ubiegłego roku

21-letni mężczyzna został przewieziony do komendy. Ustalono, że ze środka "bimby" miał zabrać laptop, kasę fiskalną, kosmetyki i artykuły spożywcze. Właściciel oszacował straty na kilka tysięcy złotych, bo złodziej dodatkowo uszkodził kamerę.

- Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Mimo młodego wieku na jego koncie są inne przestępstwa, za które odbywał już karę pozbawienia wolności. Z zakładu karnego wyszedł pod koniec ubiegłego roku. Teraz grozi mu powrót do więzienia nawet na 10 lat - kończy Jaroszewicz.

"Bimba" stoi w centrum Gorzowa Wielkopolskiego

Autor:ww

Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: KWP Lubuskie

Pozostałe wiadomości