Na czerwonym i przed pieszymi. Kierowca odpowie przed sądem

Poznań

Kierowca nie przepuścił pieszych, którzy już byli na pasach bebelebe | Kontakt 24
wideo 2/2

Dzięki nagraniu od jednego z kierowców, gorzowscy policjanci ustalili dane pirata drogowego, który ignorował czerwone światło i niemal potrącił pieszych. 76-latkowi zatrzymano prawo jazdy. Odpowie też przed sądem.

Reporter Kontakt24 był świadkiem dwóch groźnych sytuacji na ul. Górczyńskiej w Gorzowie Wielkopolskim.

Kamerka zamontowana w jego samochodzie nagrała kierowcę forda, który dwa razy zignorował czerwone światło i niemal potrącił pieszych.

Pan Maciej poinformował o sprawie policję. Efekty już są.

To mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego

Dwa tygodnie po publikacji nagrania na tvn24.pl, policjanci ustalili dane kierowcy forda. Wiadomo, że to 76-letni mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego.

- Policjanci zatrzymali 76-latkowi prawo jazdy w związku ze stworzeniem rażącego zagrożenia bezpieczeństwa na drodze. Ponadto skierowany wobec niego wniosek o ukaranie do sądu, przed którym odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie - poinformował sierż. sztab. Mateusz Sławek z lubuskiej policji.

Przypominamy, że podobne nagrania można przesyłać na specjalną skrzynkę stopagresjidrogowej@wrd.lubuska.policja.gov.pl. Lubuska policja

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa/ks / Źródło: TVN24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt24