TVN24 | Poznań

Przysiadł się do kobiety, po chwili ją uderzył. Sprawca ataku w autobusie zatrzymany przez policję

TVN24 | Poznań

Autor:
FC/
tam
Źródło:
TVN24 Poznań
Gorzów Wlkp.: Mężczyzna uderzył w autobusie kobietę
Gorzów Wlkp.: Mężczyzna uderzył w autobusie kobietęLubuska Policja
wideo 2/6
Lubuska PolicjaGorzów Wlkp.: Mężczyzna uderzył w autobusie kobietę

Wsiadł do autobusu i przysiadł się do kobiety. Nagle, bez żadnego powodu, uderzył ją w twarz. Dzięki nagraniu z kamer monitoringu policjantom z Gorzowa Wielkopolskiego (woj. lubuskie) udało się zatrzymać sprawcę ataku. Nie potrafił on wytłumaczyć, dlaczego uderzył współpasażerkę.

Zdarzenie miało miejsce pod koniec lipca w Gorzowie Wielkopolskim. Kobieta jechała autobusem Miejskiego Związku Komunikacyjnego, usiadła na końcu pojazdu. Na wysokości ulicy Piłsudskiego do autobusu wsiadł mężczyzna i usiadł obok niej. Nagle, bez żadnego słowa - jak relacjonuje policja - uderzył pasażerkę. Wszystko zarejestrował monitoring w pojeździe.

- Jak wynika z nagrania, mężczyzna bez żadnego słowa zaatakował kobietę, uderzając ją w twarz, po czym wysiadł na najbliższym przystanku. Na podstawie relacji pokrzywdzonej oraz zabezpieczonego monitoringu kryminalni zajęli się sprawą - informuje Magdalena Ziętek z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

39-latek nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego uderzył

Funkcjonariuszom udało się wytypować podejrzewanego. Zatrzymali go w jednym z mieszkań na terenie Gorzowa Wielkopolskiego. 39-latek trafił do policyjnego aresztu.

Gorzów Wielkopolski: Uderzył kobietę w autobusie. 39-latek zatrzymany
Gorzów Wielkopolski: Uderzył kobietę w autobusie. 39-latek zatrzymanyTVN 24

- Prokuratura objęła ściganiem z urzędu to przestępstwo. Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanemu zarzut naruszenia nietykalności cielesnej, przy czym czynu tego dokonał, działając publicznie i bez powodu, przez co zlekceważył porządek prawny - wyjaśnia policjantka.

Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanego czynu. Nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego uderzył kobietę. - Wobec podejrzanego prokurator zastosował dozór policji oraz zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonej - kończy Ziętek.

Autor:FC/ tam

Źródło: TVN24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Lubuska policja

Pozostałe wiadomości