Skradzione na terenie Niemiec, znalezione w Polsce. "Odzyskaliśmy kolejne luksusowe auto"

Poznań

Do sprawy zatrzymano trzy osoby Lubuska Policja
wideo 2/3

Gorzowscy policjanci odnaleźli luksusowe BMW X6 skradzione w Niemczech. Jego wartość to ponad 300 tysięcy złotych. Do sprawy zatrzymano trzech mężczyzn. Podejrzani usłyszeli już zarzuty paserstwa. Odzyskane auto trafiło na policyjny parking, a zatrzymani mężczyźni do aresztu.

Policjanci ustalili, że na terenie jednej z posesji w gminie Witnica może stać luksusowe auto, które wcześniej zostało skradzione w Niemczech. Funkcjonariusze weszli tam i znaleźli BMW.

- To już kolejny luksusowy pojazd, który policjanci odzyskali w ostatnim czasie. BMW X6 jest warte ponad trzysta tysięcy złotych - poinformowała Marzena Śpiewak z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Odzyskane auto trafiło na policyjny parking.

Z zarzutami

Do sprawy zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 54, 38 i 25 lat. Podejrzani usłyszeli zarzuty paserstwa i trafili na trzy miesiące do aresztu.

Do odnalezienia samochodu na posesji w jednej z podgorzowskich wsi doszło dzięki informacjom zebranym przez dzielnicowego z komisariatu w Witnicy i kryminalnych z gorzowskiej komendy miejskiej. - Działania kryminalnych skutkowały także wytypowaniem i zatrzymaniem osób uwikłanych w proceder. Zebrane dowody dały podstawę do ich tymczasowego aresztowania – powiedziała Śpiewak.

Śledczy sprawdzają, czy aresztowani mają na swoim koncie inne przestępstwa. - Za paserstwo grozi im do pięciu lat więzienia – dodała Śpiewak.

Zatrzymano trzy osoby Lubuska Policja

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa/ ks / Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Lubuska Policja