TVN24 | Poznań

Na S3 jechał 249 kilometrów na godzinę. Zdziwił się, że radiowóz go dogonił

TVN24 | Poznań

Autor:
FC/
tam
Źródło:
TVN 24 Poznań
Gorzów Wielkopolski: Pędził 250 km na godz., drogą ekspresową S3
Gorzów Wielkopolski: Pędził 250 km na godz., drogą ekspresową S3KMP Gorzów Wlkp.
wideo 2/6
KMP Gorzów Wlkp.Gorzów Wielkopolski: Pędził 250 km na godz, drogą ekspresową S3

Gorzowscy policjanci z grupy Speed zatrzymali na trasie ekspresowej S3 kierowcę mercedesa, który jechał z prędkością 249 kilometrów na godzinę. Kierowca tłumaczył funkcjonariuszom, że spieszy się na spotkanie biznesowe. Był też zaskoczony tym, że policyjny radiowóz go dogonił.

We wtorek policjanci z grupy Speed patrolowali drogę ekspresową S3 między Gorzowem Wielkopolskim a Myśliborzem (woj. zachodniopomorskie). Nagle minął ich, jadący z zawrotną prędkością, mercedes.

Pomiar prędkości wskazał, że kierowca pędzi aż 249 kilometrów na godzinę. Policjanci ruszyli za nim i zatrzymali do kontroli. Okazało się, że za kółkiem siedział 40-latek z województwa mazowieckiego.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Zaskoczyła go moc radiowozu

- W bezpiecznym miejscu funkcjonariusze mogli porozmawiać z kierowcą na temat jego jazdy. Kierowca tłumaczył się biznesowym spotkaniem, a gdy wysiadł z auta, nie mógł uwierzyć, że dogonił go radiowóz. Był zaskoczony jego mocą – podaje Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Na temat prędkości, jaką pokazał policyjny pomiar, kierowca nie dyskutował. - Funkcjonariusze nie mieli wątpliwości, że za taką prędkość kilkusetzłotowy mandat mógłby być niewystarczający, dlatego sprawę skierowali do sądu – powiedział Jaroszewicz.

Jak podkreśla Jaroszewicz, policjanci z grupy Speed wobec kierowców, którzy w sposób rażący łamią przepisy, często stosują taką praktykę. Sąd najczęściej podziela ich argumenty. - Sprawy wielokrotnie kończą się wysokimi grzywnami sięgającymi kilku tysięcy złotych - kończy Jaroszewicz.

Autor:FC/ tam

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Lubuska policja

Pozostałe wiadomości