Wciągnął hulajnogę na fontannę. Gdy nadjechał patrol, rzucił się do ucieczki

Autor:
ng
Źródło:
KMP Gorzów Wlkp., tvn24.pl
Dla żartu wciągnął hulajnogę na fontannę
Dla żartu wciągnął hulajnogę na fontannęKMP Gorzów Wlkp.
wideo 2/5
KMP Gorzów Wlkp.Dla żartu wciągnął hulajnogę na fontannę

Gorzowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który wciągnął elektryczną hulajnogę na Fontannę Pauckscha. Gdy na miejscu pojawił się patrol, rzucił się do pieszej ucieczki, ale po krótkim pościgu został zatrzymany. Okazało się, że jest pijany.

Do zdarzenia w centrum Gorzowa Wielkopolskiego doszło w nocy z 3 na 4 listopada. Kilka minut przed północą patrol policji został wysłany w okolice Katedry Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Operator miejskiego monitoringu zauważył, jak mężczyzna wszedł na Fontannę Pauckscha i zaczął wciągać na nią hulajnogę elektryczną.

Gorzowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który postanowił umieścić elektryczną hulajnogę na Fontannie Pauckscha. Gdy na miejscu pojawił się patrol, mężczyzna próbował uciekać pieszo, ale po krótkim pościgu został zatrzymany. Okazało się, że jest pijany.
Mężczyzna wciągnął hulajnogę na Fontannę PauckschaKMP Gorzów Wlkp.

W momencie, gdy nadjechali policjanci, mężczyzna siedział na fontannie. Kiedy zauważył patrol, zeskoczył i zaczął uciekać w stronę ulicy Obotryckiej. Pościg nie trwał jednak długo. Funkcjonariusze po kilkudziesięciu metrach zatrzymali 23-latka.

"Żartowniś" był nietrzeźwy

- Badanie alkomatem wykazało, że 23-latek miał w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Tłumaczył się, że hulajnogę wniósł na fontannę dla żartu. Został przewieziony do gorzowskiej komendy, gdzie trzeźwieje – informuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Mężczyzna odpowie za zakłócanie porządku publicznego. Elektryczna hulajnoga, która znalazła się na fontannie, wróciła na chodnik.

Najsłynniejsza gorzowska fontanna

Fontanna Pauckscha to replika konstrukcji z 1897 r. ufundowanej przez Hermana Pauckscha, XIX-wiecznego fabrykanta z Zawarcia. Wodotrysk zawiera figurę kobiety niosącej na ramionach koromysło z wiadrami na łańcuchach. Nosiwoda, zwana potocznie Bamberką, symbolizuje pracowitość gorzowian i życiodajność Warty. U stóp kobiety siedzą dzieci.

Obecna rzeźba jest wierną rekonstrukcją oryginału, który pod koniec II wojny światowej został zdemontowany i przetopiony na cele wojenne przez Niemców.

Google Maps
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ng

Źródło: KMP Gorzów Wlkp., tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KMP Gorzów Wlkp.

Pozostałe wiadomości