Mandat nie wystarczył, dalej wyrzucał śmieci do lasu. Zapłaci grzywnę i pokryje koszty sprzątania

Autor:
aa/gp
Źródło:
TVN24
Nadleśnictwo Gniezno. Wyrzucił śmieci do lasu, odpowiedział przed sądem
Nadleśnictwo Gniezno. Wyrzucił śmieci do lasu, odpowiedział przed sądemKPP Gniezno
wideo 2/5
KPP GnieznoNadleśnictwo Gniezno. Wyrzucił śmieci do lasu, odpowiedział przed sądem

Za pierwszym razem dostał mandat, ale gdy okazało się, że wyrzucił odpady w kolejne dwa miejsce w lesie, sprawa trafiła do sądu. 33-latek musi zapłacić grzywnę, pokryć koszty sprzątania i koszty sądowe. Łącznie to 8,5 tysiąca złotych.

Wyrzucił śmieci do lasu, sprawa znalazła finał w sądzie. W kwietniu policja w Gnieźnie (woj. wielkopolskie) informowała o wspólnej interwencji ze Strażą Leśną na terenie Nadleśnictwa Gniezno. Wówczas spacerowicz trafił na hałdę śmieci między Pawłowem a Baranowem. Znajdowały się tam części karoserii, opony, elementy plastikowe z wnętrza pojazdów.

W śmieciach znaleźli dane adresowe

Funkcjonariusze z Czerniejewa przyjęli od zgłaszającego zawiadomienie o wykroczeniu, a potem wspólnie z leśnikami znaleźli wśród śmieci dane adresowe jednego z komisów przy ulicy Poznańskiej w Gnieźnie. Po rozmowie z właścicielem komisu, ustalono, że za wyrzucenie śmieci do lasu odpowiada 33-letni mężczyzna. Wówczas na mężczyznę nałożono mandat karny w wysokości 500 złotych.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Śmieci porzucono w gminie CzerniejewoKPP Gniezno

Zapłaci za dzikie wysypisko odpadów

- Okazało się, że gnieźnianin urządził sobie dzikie wysypisko śmieci nie tylko tam, ale równie na terenie Leśnictwa Brody i Leśnictwa Zakrzewa. Mężczyzna wyrzucił tam elementy pochodzące z rozbiórki pojazdów. W związku z tym sprawa trafiła do sądu. Finał jest taki, że mieszkaniec Gniezna musi łącznie zapłacić 8,5 tysiąca złotych. To kwota, które obejmuje grzywnę, koszty posprzątani lasu oraz koszty sądowe - informuje aspirant sztabowy Anna Osińska, rzeczniczka policji w Gnieźnie.

Karę nałożono również na właściciela komisu, z którego pochodziły odpady.

LASY PAŃSTWOWE POLICZYŁY ILE WAGONÓW ŚMIECI "WJEŻDŻA" ROCZNIE DO LASÓW>>>

Autor:aa/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KPP Gniezno

Pozostałe wiadomości