TVN24 | Poznań

19-latek stracił prawo jazdy po czterech miesiącach

TVN24 | Poznań

Autor:
ww/gp
Źródło:
TVN 24
19-latek "zarobił" 17 punktów karnych podczas jednej podróżyKPP Gniezno
wideo 2/7
KPP Gniezno19-latek "zarobił" 17 punktów karnych podczas jednej podróży

Uwagę policjantów z Gniezna (Wielkopolska) przykuł kierowca, który w okolicy szkoły podstawowej jechał zdecydowanie za szybko. Zanim go zatrzymali, wyprzedził jeszcze inny samochód na podwójnej linii ciągłej.

Funkcjonariusze z Gniezna patrolowali rano ulicę Strzałkowską w pobliskiej miejscowości Witkowo. - W okolicy szkoły podstawowej zauważyli kierującego nissanem, który jechał z nadmierną prędkością. Postanowili pojechał za nim i zatrzymać – relacjonuje Anna Osińska, rzeczniczka gnieźnieńskiej policji.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

19-latek otrzymał trzy mandaty i 17 punktów karnychKPP Gniezno

Trzy mandaty i 17 punktów karnych

Jeszcze zanim to się stało, przez kilkaset metrów jechali śladami nissana. Zarejestrowali, że w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, gnał z prędkością 108 km/h. - W międzyczasie wyprzedził auto na podwójnej ciągłej. Po zatrzymaniu do kontroli drogowej dodatkowo okazało się, że siedzący za kierownicą 19-latek nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa – dodaje Osińska.

Mundurowi ukarali go trzema mandatami i 17 punktami karnymi. - Zatrzymali też jego prawo jazdy, które odebrał cztery miesiące wcześniej – kończy Osińska.

Autor:ww/gp

Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: KPP Gniezno