Gimnazjaliści znaleźli "sporą sumę". Oddali ją policji i zostali nagrodzeni

TVN24

TVN 24 PoznańPolicjanci pogratulowali gimnazjalistom ich postawy

Trzech gimnazjalistów znalazło na jednym z poznańskich parkingów na Winogradach znaczną sumę pieniędzy i zanieśli je na posterunek policji. Właściciela nadal nie znaleziono. Nastolatków nagrodził komendant policji w Poznaniu.

Trójka chłopców znalazła pieniądze na jednym z parkingów na os. Przyjaźni 13 lutego. - Szliśmy tutaj z kolegami po szkole w stronę przystanku Poznańskiego Szybkiego Tramwaju. Po drodze na os. Przyjaźni znaleźliśmy sporą sumę pieniędzy - mówi Krzysztof Tomaszewski, jeden ze znalazców.

- Pozbieraliśmy, policzyliśmy i zadzwoniliśmy pod 112. Tam operator nam powiedział, żebyśmy poszli na posterunek i tam wszystko zgłosiliśmy - mówi Maurycy Pawlak.

Zanieśli pieniądze na posterunek

Chłopcy przekazali funkcjonariuszom całą odnalezioną sumę pieniędzy. Ich zachowanie ucieszyło policjantów. - Postawa tych gimnazjalistów jest naprawdę godna pochwały i naśladowania nie tylko przez dzieci w ich wieku, ale przez wszystkich - podkreśla Patrycja Banaszak z poznańskiej policji.

W środę trójkę uczciwych nastolatków odwiedzili w Gimnazjum nr 6 na os. Przyjaźni poznańscy policjanci. Z rąk komendanta Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu Macieja Nestoruka otrzymali gratulacje, podziękowania i nagrodę. Komendant podkreślił, że zachowanie gimnazjalistów zasługuje na słowa najwyższego uznania, ponieważ mimo młodego wieku wiedzieli, jak w danej sytuacji postąpić.

Właściciel nadal się nie zgłosił

Dumy nie kryli rodzice uczniów, którzy zostali zaproszeni na uroczystość. - Byłem zachwycony jego postawą, ponieważ też zdarzało mi się coś zagubić i odnalezienie tego czegoś jest problematyczne - mówił Marek Pawlak, ojciec Maurycego - jednego ze znalazców.

Właściciela zagubionych pieniędzy nadal nie znaleziono. Policja nie podaje, jaką sumę odnaleźli gimnazjaliści.

Autor: FC/mś/jb / Źródło: TVN 24 Poznań