TVN24 | Poznań

Spłonęły dwie stodoły. W środku były zwierzęta

TVN24 | Poznań

Autor:
kk/kab
Źródło:
TVN24
TVN24Pożar stodół w miejscowości Garki w Wielkopolsce

Około 15 zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem budynków gospodarczych w miejscowości Garki w województwie wielkopolskim. Wewnątrz przebywały zwierzęta. Strażakom udało się uratować ponad 20 świń i cielę, nie wiadomo, ile zginęło w pożarze. Trwa szacowanie strat.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Strażacy z powiatu ostrowskiego otrzymali zgłoszenie o pożarze dwóch stodół około godziny 15.30. - Na miejscu stwierdzono pożar dwóch budynków gospodarskich, w których był też inwentarz w postaci prosiąt, macior, cielaków i byków - wyliczał młodszy brygadier Łukasz Frątczak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

- W pierwszej kolejności skupiliśmy się na obronie sąsiednich budynków mieszkalnych. To była zabudowa szeregowo-bliźniacza, więc było duże ryzyko rozprzestrzenienia się pożaru. Był też duży dopływ tlenu, bo od strony pola powstał silny wiatr - tłumaczy strażak. I dodał, że dopiero po zakończeniu tych działań, skupiono się na ratowaniu zwierząt. - Uratowaliśmy 20 prosiąt, jednego cielaka i maciorę. To co dało radę przeżyć w tym pożarze - zaznaczył.

Strażak zastrzegł jednak, że ze względu na silny stres gospodarzy nie jest jeszcze możliwe określenie, ile sztuk zwierząt zginęło w pożarze. - Trwa dochodzenie ilości tych zwierząt - mówił.

Autor:kk/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24