Poznań

Festyn dla "zielonej stulatki"

Poznań

Warta PoznańNajlepszym meczem w historii wybrano wygrany 5:2 pojedynek z Wisłą Kraków w 1947 r

- To będzie największa plenerowa impreza w Poznaniu w tym roku - zapowiada Hubert Niedzielski, rzecznik prasowy Warty Poznań. Klub z Drogi Dębińskiej świętuje swoje stulecie. Po meczu z Pogonią Lwów, w sobotę "Zieloni" zapraszają na festyn.

W środę piłkarze Warty Poznań rozegrali mecz towarzyski z Pogonią Lwów. Wybrano także najlepszy mecz w historii "Zielonych" - spotkanie z Wisłą Kraków, rozegrane 30 listopada 1947 roku. Było to spotkanie decydujące o zdobyciu tytułu Mistrza Polski, zakończone zwycięstwem Warty 5:2.

Czas na zabawę

Kolejnym punktem obchodów będzie impreza urodzinowa na Łęgach Debińskich.

- W sobotę, dzień po meczu ligowym z Cracovią zapraszamy wszystkich kibiców na festyn z okazji stulecia klubu. Wystąpią Perfect, Blue Café, a także 52 Dębiec, Trubadurzy oraz wiele innych, lokalnych artystów. A wszystko za darmo, dla całych rodzin - zachęca Niedzielski.

Zadbają o Zakątek

Impreza rozpocznie się o godz. 14. Będzie trwała cały dzień, a zakończy ją pokaz sztucznych ogni.

- Jestem pewna, że w sobotę każdy znajdzie na niej coś dla siebie. Mam tu na myśli nie tylko występy znanych artystów. Dla najmłodszych przygotujemy masę atrakcji, w tym dmuchańce czy liczne zabawy. Nie zabraknie także części sportowej, będą konkursy z udziałem naszych piłkarzy i pokaz mody retro – wymienia Izabella Łukomska-Pyżalska, prezes Warty.

Pieniadze zarobione podczas imprezy zostaną przekazane na rzecz rozwoju poznańskiego Gimnazjum Społecznego Zakątek.

Program:

Plan imprezyWarta Poznań

Autor: FC/par/k / Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Warta Poznań

Pozostałe wiadomości