Poznań

Dźwig zahaczył o tramwaj. 7 osób rannych

Poznań

W Poznaniu dźwig zahaczył o tramwaj. 7 osób rannych
tvn24Dźwig powybijał szyby w tramwaju

Na ulicy Roosevelta w Poznaniu wyjeżdżający z placu budowy dźwig zahaczył ramieniem o tramwaj linii nr 15 wybijając okna w obydwu wagonach. Rannych jest 7 osób, czworo z nich zabrano do szpitala.

Do wypadku dosżło około godz. 11:25. Rannym już kilka minut później udzielana była pomoc medyczna.

- Są to typowe obrażenia od odłamków szkła - zadrapania, okaleczenia. Jedna z pasażerek narzeka na ból kręgosłupa. Nie mamy informacji o żadnych złamaniach - informuje dyżurny nadzoru ruchu MPK.

"Tramwaj pogięty, wiszą uszczelki"

Cztery osoby z siedmiu poszkodowanych zabrano do szpitala. Zabrania do szpitala odmówił jedynie ranny motorniczy "piętnastki".

- Tramwaj ma powyginaną blachę a z boku zwisają uszczelki od okien. Pasażerowie wysiedli z tramwaju i część z nich siedzi na chodniku przy miejscu, w którym doszło do wypadku - relacjonował Przemysław, jeden z kierowców przejeźdżających chwilę po wypadku przez ul. Roosevelta.

Wydłużyli T1

O godz. 12:05 tramwaj zabrano do zajezdni i wznowiono ruch na ul. Roosevelta. Przez 40 minut tramwaje jadące z Ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego w stronę mostu Dworcowego kursowały objazdami. MPK wydłużyło trasę autobusu "za tramwaj T1" z Ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego do Ronda Kaponiera.

Autor: FC / Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości