Poznań

Dziewczyny z plakatów na Cytadeli

Poznań

TVN 24 Poznań | Filip CzekałaModelki wzbudzały spore zainteresowanie

To jest raj dla fascynatów stylu lat 50. Na poznańskiej Cytadeli w ramach Pin Up Piknik można zobaczyć dziewczęta w kuszących strojach.

Ładna pogoda przyciągnęła poznaniaków na Cytadelę. Spore zainteresowanie wzbudzały wśród spacerujących modelki pozujace do zdjęć w zmysłowych strojach stylizowanych na modę lat 50.

Od pani domu po ogrodniczkę

To pin-up girls - piękne i uśmiechnięte dziewczęta, ubrane w rozkloszowane sukienki lub kuszace stroje znane z plakatów, jakie wieszano w połowie XX wieku na ścianach. Na Cytadeli wciela się w nie 12 modelek, które kryją się pod nazwami: Pin Up Vespa, Pin Up na Walizkach, Pin Up Lemoniada, Pin Up Army, Pin Up w wałeczkach, Pin Up Golfistka, Pin Up Cheerleaderka, Pin Up Grill, Pin Up Ogrodniczka, Pin Up Pani Domu, Pin Up piorąca oraz Pin Up Sailor.

Piknik trwa od godz. 11 do wieczora. Oprócz podziwiania pieknych modelek, na Cytadeli można dowiedzieć się wiecej o historii pin-up i modzie lat 50, można także kupić gorsety, sukienki czy pończochy oraz zobaczyć pokaz modyw połowy XX wieku.

Autor: FC//ec / Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24 Poznań | Filip Czekała

Pozostałe wiadomości