Poznań

Dzień dziecka na basenie i w zoo

Poznań


Basen, zoo, zawody sportowe i zwiedzanie Fortu VII. To tylko niektóre z licznych atrakcji, jakie czekają na najmłodszych poznaniaków z okazji Dnia Dziecka.

Dla najmłodszych poznaniaków przygotowano szereg atrakcji nie tylko 1 czerwca. W stolicy wielkopolski Dzień Dziecka można będzie świętować przez cały weekend. Możliwości do zabawy nie zabraknie.

Na sportowo

Dzieci, które lubią sportowe zmagania mogą wziąć udział w charytatywnej sztafecie "Dzieci dla Dzieci" na Termach Maltańskich. Za każde przepłynięte przez dzieci 50m organizatorzy zapłacą złotówkę na rzecz fundacji "Mam Marzenie". Wszyscy uczestnicy będą brali udział w próbie pobicia Rekordu Sztafety Dziecięcej. Także na termach dla najmłodszych i ich rodziców przygotowano zajęcia piłkarskie nawiązujące do Euro 2012. Będą bramki, piłki i murawa, nie braknie też konkursów z nagrodami.

DzieciO.Eversmeyer | shx.hu

A może do ZOO?

W obydwu poznańskich ogrodach zoologicznych również przygotowano szereg atrakcji dla najmłodszych. W sobotę Stare zoo zamieni się w "Baśniowy Ogród" a bajki dzieciom prezentować będą m.in. aktorzy Teatru Animacji i Teatru Nowego.

W Nowym zoo zorganizowane będzie nietypowe, wieczorne zwiedzanie. "Noc Marzeń" rozpocznie się w piątek o godz. 18.00.

Bajkowe święto

W Piątkowy wieczór Muzeum Narodowe w Poznaniu zaprasza na japońskie bajki a także naukę japońskiej kaligrafii. Przez cały weekend Concordia Design zaprasza kreatywne maluchy do udziału w Dziecinadzie – warsztatach projektowania strojów, recyklingu czy konstruowaniu pojazdów. Na niedzielę zaplanowano także moc atrakcji w KontenerArt, gdzie zorganizowane zostaną warszaty familijne oraz przedstawianie "Warzywa Story".

Autor: kd/par

Pozostałe wiadomości