Poznań

"Dzieci Współcześnie Niczyje"- niezwykły pokaz na poznańskim dworcu

Poznań

Angelika KoniczukProjekcja filmu na przejeżdżającym pociągu

We wtorkowy wieczór na poznańskim Dworcu Głównym PKP odbyła się nietuzinkowa projekcja filmów. Na piątym peronie przechodnie mogli obejrzeć na nadjeżdżających pociągach krótkie sekwencje filmowe przedstawiające dzieci ucharakteryzowane na wychowanków Janusza Korczaka.

Była to projekcja pod tytułem "Janusz Korczak - Dzieci Współcześnie Niczyje" – powiedziała reżyser i autor projektu Karolina "fender" Noińska. – Była to medialna aranżacja przestrzeni, czyli krótkie sekwencje, które miały na celu nakłonić ludzi do refleksji nad dziećmi. Pokazaliśmy upływ czasu i fakt, że niewiele zmieniło się w kwestii opieki nad dziećmi, że tak niewiele poświęca się im czasu – powiedziała reżyser.

Po Poznaniu będą inne miasta

Kolejne takie akcje są planowane w innych miastach. W przyszły poniedziałek pokaz odbędzie się w Krakowie, później w Gdańsku oraz Wrocławiu. Partnerem artystycznym akcji jest Jaga Hupało.

Obchody roku Korczaka

Aranżacja powstała w ramach roku Janusza Korczaka; kierownika żydowskiego Domu Sierot w Warszawie oraz sierocińca polskich dzieci Nasz Dom. Korczak uznawany jest za prekursora działań na rzecz praw dzieci.

Autor: mw//ec/k

Źródło zdjęcia głównego: Angelika Koniczuk

Pozostałe wiadomości