Dom na czterech kołach. "Daje możliwość wyboru miejsca zamieszkania i zmiany decyzji"

TVN24

TVN 24Ten drewniany domek to tak naprawdę przyczepa

Były już przyczepy kempingowe, były kampery, teraz pora na pełnoprawny dom na kółkach. Choć sam trend na tego typu mobilne domy narodził się już dziesięć lat temu w Stanach Zjednoczonych, to teraz powoli wchodzi do Polski, w tym do Poznania. Marcin Jarosz, pomysłodawca i konstruktor stara się połączyć wyjazdowy wypoczynek z poczuciem domowego bezpieczeństwa.

Są ludzie, którzy chcą mieszkać za miastem, na wsi czy nad jeziorem lub w górach. Problemem dla nich jest brak własnego kawałka ziemi czy wybór miejsca, w którym chcieliby się wybudować. Pomysł Marcina Jarosza wychodzi im na przeciw.

- Chciałbym, żeby ludzie mieli możliwość wyboru miejsca, zmiany decyzji, wręcz mylenia się, podejmowania nowych poszukiwań. Jeżeli nie będzie to dom na wsi, to taki dom mogą przestawić np. na Kaszuby lub w inne, dowolne miejsce. To był jeden z powodów, dlaczego zacząłem te domy budować - tłumaczy Marcin Jarosz.

Jak przyczepa

Pomysł jest prosty. Dom ma dawać możliwość przypięcia do samochodu tak samo jak zwykłej przyczepy i przewożenia z miejsca na miejsce.

Nie potrzeba żadnych dodatkowych pozwoleń. Kierowcy wystarczy prawo jazdy kategorii B+E, czyli pozwalające jeździć z przyczepą oraz prowadzić średniej wielkości samochód.

Sam dom jest lekki, wybudowany w wybranych częściach z naturalnych materiałów, ma zapewnioną odpowiednią cyrkulację powietrza, a nawet właściwości zdrowotne.

Domek korzysta z modułowych rozwiązań zaprojektowanych przez pana Marcina, potrafiących łączyć dwie, a nawet trzy funkcje naraz. Przykładem mogą być schody na antresolę, które jednocześnie są regałem na książki i mogą posłużyć jako biurko. Na 14 metrach kwadratowych można znaleźć też pełnowymiarową kuchnię, namiastkę jadalni z widokiem na zewnątrz, a także łazienkę z dostępem do wody i kompostową toaletą.

Autor: ms, fc/gp / Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24