Wybuch gazu zniszczył dom. Strażacy wyciągnęli 63-latka z gruzowiska

TVN24 | Poznań

Autor:
aa
Źródło:
TVN24/PAP
Wybuch gazu w CzarnowieTVN24
wideo 2/3
1110N019X CZARNOWO

W jednym z domów we wsi Czarnowo koło Krosna Odrzańskiego (woj. lubuskie) wybuchł gaz. Eksplozja była na tyle silna, że spowodowała zawalenie się części budynku. Jak podały służby, ranna jest jedna osoba. Mężczyznę wyciągnęli z gruzowiska strażacy.

Tuż po godz. 17. w sobotę służby otrzymały wezwanie do wsi Czarnowo. Ze zgłoszenia wynikało, że w jednym z domów doszło do wybuchu gazu.

Z wstępnych ustaleń służb wynika, że eksplodowała w nim butla z gazem. Zawaliła się część budynku. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz ewakuowali osobę, która znajdowała się wewnątrz budynku. Jak przekazała Justyna Kulka z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim, życie rannego 63-latk nie jest zagrożone. - Ma obrażenia głowy i poparzenia. Obecnie przebywa w szpitalu w Krośnie Odrzańskim - dodała rzeczniczka.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERENECIE>>>

Kiedy strażacy upewnili się, że w gruzowisku nie ma więcej poszkodowanych, rozebrali budynek w tej części, w której groził zawaleniem. - Na razie ten teren zostanie zabezpieczony i ogrodzony. Niestety budynek nie nadaje się do dalszego użytkowania. Musi być cały rozebrany - mówi Małgorzata Nadziejko, inspektor budowlany.

W budynku mieszkało dwóch braci, trzeci mieszka w budynku gospodarczym obok tego zawalonego. 

- Trzeba będzie im pomóc, bo dom nie nadaje się do zamieszkania - dodaje Krzysztof Grzelak, sołtys Czarnowa.

Autor:aa

Źródło: TVN24/PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24