Poznań

Czarne łabędzie i mała alpaka. Nowi mieszkańcy zoo

Poznań

poznanzoo.blox.pl | MarcinŁabędzie na wodzie

Sierpień to dla poznańskiego Starego Zoo czas narodzin. Najpierw powiększyła się rodzina czarnych łabędzi. Później na świat przyszła samiczka alpaki.

Na początku miesiąca rodzinka czarnych łabędzi liczyła jednego samca i dwie samice. - Okazało się, że każda z samic konkuruje o względy samca. Łabędzie wybudowały gniazda na wyspie lemurów. W jednym z nich wykłuły się trzy młode – mówi Lech Banach, dyrektor poznańskiego zoo.

Są jeszcze szare i odziane w miękki puch. Paradują pod opiekuńczym okiem rodziców i ciotki przy zoologicznym stawie, w części parkowej zoo. Samiec, jak przystało na tatę, wojowniczo broni swojej rodziny i nie pozwala się do nich zbliżać.

Zwierzęta w naturalnym środowisku występują w Australii i Nowej Zelandii.

Alpaka Justynka

16 sierpnia przy Zwierzynieckiej na świat przyszła również młoda alpaka.

– Alpaki to zwierzęta udomowione, pochodzą z Północnej Ameryki, z Peru. Mają bardzo szlachetną i cienką sierść, wymagają strzyżenia co 2 lata – mówi dyrektor ogrodu zoologicznego. – Okres ciąży u Alpaki jest dosyć długi. Samica chodzi w ciąży 11 miesięcy. Mała dostała imię Justynka. Jest czwartym dzieckiem samicy. Rozwiązanie zawsze następuje u niej w sierpniu – opowiada Banach.

Stare ZOO przy Zwierzynieckiej można odwiedzać bezpłatnie do końca września, w godzinach 9.00-19.00.

Autor: mw/mz / Źródło: TVN24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: poznanzoo.blox.pl | Marcin

Pozostałe wiadomości