Ciało Mołdawianki z ranami szyi, jej konkubent aresztowany

Poznań

Ciało kobiety odnaleziono w sobotęTVN 24 Poznań
wideo 2/2

42-letni obywatel Mołdawii usłyszał zarzut zabójstwa swojej partnerki w Mikstacie - poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler. Ciało kobiety z raną szyi znaleziono w sobotę.

Zgłoszenie o zwłokach kobiety w Mikstacie dyżurny ostrzeszowskiej policji odebrał w sobotę o godzinie 8. Na miejsce natychmiast wysłał patrol policji.

- Funkcjonariusze zastali tam osoby narodowości mołdawskiej, które przyjechały tutaj w celach zarobkowych - mówi Agnieszka Szołdra z ostrzeszowskiej policji.

Zatrzymany po obławie

W domu brakowało konkubenta kobiety, który wedle ustaleń policji miał przebywać w jednym pokoju z 42-latką. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Po obławie udało się go zatrzymać w oddalonym od Mikstatu o kilkanaście kilometrów Ostrzeszowie.

Podczas przesłuchania w prokuraturze, które odbyło się w obecności tłumacza przysięgłego, mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Teraz - jak wyjaśnił prokurator - są one weryfikowane.

- Celem zapewnienia prawidłowego toku postępowania prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania - powiedział Maciej Meler.

Sąd przychylił się do tego wniosku. Tym samym mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami.

Autor: FC/gp / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24 Poznań