TVN24 | Poznań

Karetka utknęła na przejeździe między rogatkami

TVN24 | Poznań

Autor:
aa,
FC/gp
Źródło:
TVN 24 Poznań
Chodzież: Karetka utknęła na przejeździe między rogatkamiMateusz Żyła
wideo 2/8
Mateusz ŻyłaChodzież: Karetka utknęła na przejeździe między rogatkami

Do niebezpiecznej sytuacji doszło na przejeździe kolejowym w Chodzieży (woj. wielkopolskie). Karetka utknęła między rogatkami. Sprawę bada policja.

Nagranie pokazujące wyjątkowo niebezpieczną sytuację, do jakiej doszło na przejeździe kolejowym w Chodzieży zamieścił jako pierwszy fanpage Chodzieżacy. Na filmie widać karetkę, która utknęła na przejeździe kolejowym. Do zdarzenia doszło 31 lipca na skrzyżowaniu ulic Ujskiej i Dworcowej.  

Pociąg dopiero ruszał z peronu

- Obserwowałem tę sytuację od samego początku. Zdaje się, że to było około godz. 16.30 - mówi Mateusz Żyła, autor nagrania.

Według niego, gdy karetka zbliżała się do przejazdu kolejowego, światła już migały i rogatki opadały. - Karetka utknęła. Po chwili na przejeździe pojawił się pociąg. Dopiero ruszał z peronu, więc przejechał przez przejazd powoli. Kierowca karetki miał czas i miejsce, by wyjść z tego bez szwanku - mówi Żyła.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Policja bada sprawę

To, czy tak było, sprawdza już policja.- W tej sprawie prowadzimy postępowanie w związku z wykroczeniem drogowym – poinformowała nas asp. Karolina Smardz-Dymek, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Chodzieży.

W Puszczykowie doszło do tragedii

Tym razem cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie. Tyle szczęścia nie miała załoga karetki w podpoznańskim Puszczykowie. 3 kwietnia zeszłego roku w stojący między ambulans uderzył pociąg. Dwie osoby zginęły na miejscu, trzecia osoba - kierowca - trafił do szpitala. Mężczyzna został oskarżony o spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym, w wyniku której zginęły dwie osoby. Grozi mu osiem lat więzienia. Proces ma ruszyć we wrześniu.

Google

Autor:aa, FC/gp

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Żyła

Pozostałe wiadomości