Bus z dziewięcioma osobami koziołkował i wpadł do rowu. Zginęła kobieta

TVN24 | Poznań

Autor:
FC
Źródło:
TVN 24 Poznań, PAP
Chociszewo: Wypadek busa na autostradzie A2. Nie żyje kobietaTVN 24
wideo 2/6
TVN 24Chociszewo: Wypadek busa na autostradzie A2. Nie żyje kobieta

Na autostradzie A2 na wysokości Chociszewa nad ranem dachował bus jadący w kierunku Poznania. Pojazdem podróżowało dziewięć osób. Zginęła młoda kobieta.

Do wypadku doszło o godzinie 5:50 na 82. kilometrze autostrady A2 na wysokości miejscowości Chociszewo w powiecie międzyrzeckim (województwo lubuskie). Na pasie w kierunku Poznania kierujący busem marki Renault zjechał na pobocze, uderzył w bariery energochłonne, po czym dachował.  Busem podróżowało dziewięć osób, jechali do Polski z Holandii.

Autostrada była zablokowana przez kilka godzinOSP KSRG Lutol Suchy

Siedem osób rannych

- W wypadku zginęła młoda kobieta. Siedem innych osób zostało zabranych do szpitali. Do szpitala w Puszczykowie pod Poznaniem śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał mężczyznę, który był reanimowany na miejscu wypadku. Śmigłowiec przetransportował także jedną z pasażerek do lecznicy w Zielonej Górze - informuje Justyna Łętowska z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Na miejscu wypadku lądował śmigłowiec LPROSP KSRG Lutol Suchy

Pozostałe osoby poszkodowane w wypadku karetki pogotowia przewiozły do szpitali w Międzyrzeczu i Świebodzinie.

- Na razie nie jest znana przyczyna wypadku. Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem prokuratora – powiedziała Łętowska.

Kierowcy nic się nie stało

Jak dodaje, najbardziej prawdopodobną przyczyną wypadku było zaśnięcie kierowcy, który jechał z Holandii. Mężczyzna był trzeźwy i nie doznał obrażeń.

W miejscu wypadku przez kilka godzin jezdnia autostrady w kierunku Poznania była całkowicie zablokowana i obowiązywał objazd drogą krajową nr 92. Po godzinie 13 policja w pełni przywróciła ruch na tej nitce.

Do wypadku doszło na wysokości Chociszewa

Autor:FC

Źródło: TVN 24 Poznań, PAP

Źródło zdjęcia głównego: OSP KSRG Brójce