Poznań

"Chleba zamiast Igrzysk" na otwarciu dworca

Poznań


Prezydent Bronisław Komorowski oficjalnie otworzył we wtorek nowy dworzec Poznań Główny. Mimo, że na zamkniętej uroczystości miało nie być pasażerów, nie obyło się bez incydentu.

Prezydent, który we wtroek odwiedził Poznań uznał, że nowy dworzec jest "absolutnie wspaniały". Komorowski przypomniał także, że dworzec będzie częścią Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego, w którego skład wejdą jeszcze dworzec autobusowy, przystanki tramwajowe, parkingi oraz część handlowo-rozrywkowa.

Przeciwnicy Euro2012 przyszli do prezydenta

W czasie, kiedy Bronisław Komorowski oglądał nowy dworzec, dwie młode kobiety rozłożyły transparent z hasłem "Dworzec spoko, ale co z naszymi emeryturami?". Ochrona nie zdołała także zapobiec rozrzuceniu ulotek zachęcających do udziału w demonstracji "Chleba zamiast Igrzysk". Kobiety zostały wyprowadzone z dworca przez ochronę.

Trzy kondygnacje dla podróżnych

W nowym budynku dworca, na najniższym poziomie zlokalizowane są perony. Pietro wyżej znajdują się kasy biletowe, punkt informacyjny oraz toalety. Na najwyższym piętrze można znaleźć strefę VIP PKP Intercity, punkty handlowe i usługowe oraz przechowalnia bagażu. W budynku jest 10 kas biletowych a także 9 automatów biletowych. Budowa nowego dworca trwała 9 miesięcy.

Autor: kd/par / Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości