TVN24 | Poznań

Awaryjne lądowanie szybowca. "Przewrócił się na plecy"

TVN24 | Poznań

Autor:
aa/ks
Źródło:
TVN24
Szybowiec awaryjnie lądował koło Ostrzeszowa
wideo 2/3
Szybowiec awaryjnie lądował koło Ostrzeszowa

Policja wyjaśnia okoliczności awaryjnego lądowania szybowca na polu między miejscowościami Bukownica i Marszałki (woj. wielkopolskie). Pilota przetransportowano do szpitala.

Wypadek lotniczy w pobliżu Ostrzeszowa (woj. wielkopolskie). Do zdarzenia doszło podczas Szybowcowych Mistrzostw Polski organizowanych przez aeroklub w Michałkowie.

Około godz. 15.30 jeden z uczestników ze względu na trudne warunki atmosferyczne musiał awaryjnie lądować. - Ze zgłoszenia, które otrzymaliśmy wynikało, że szybowiec podczas lądowania spadł na przydrożne pole między miejscowościami Bukownica i Marszałki. Nasze działania polegały na rozpoznaniu i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia - mówi Radosław Gatkowski, rzecznik straży pożarnej w Ostrzeszowie.

Na miejscu byli już ratownicy medyczni, którzy udzielili pomocy pilotowi. Poszkodowany z urazem głowy został przetransportowany do szpitala w Ostrzeszowie. - Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - dodaje Gatkowski.

Okoliczności wypadku bada ostrzeszowska policja. - Prawdopodobnie szybowiec pilota z warszawskiego aeroklubu po zetknięciu z ziemią doznał tzw. kapotażu, czyli przewrócił się na "plecy" - tłumaczył Karol Skarżyński, dyrektor aeroklubu ostrowskiego.

Pilot musiał awaryjnie lądowaćTVN24

Z informacji przekazanych przez Skarżyńskiego wynika, że pilot opuścił już szpital.

Autor:aa/ks

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24