TVN24 | Poznań

Rusza remont autostrady A2. Częściowo zamknięty węzeł Buk, ruch tylko na jednej nitce

TVN24 | Poznań

Autor:
FC/
tam
Źródło:
PAP
Rusza remont autostrady A2. Częściowo zamknięty węzeł
Rusza remont autostrady A2. Częściowo zamknięty węzełGoogle Earth Pro
wideo 2/3
Google Earth ProRusza remont autostrady A2. Częściowo zamknięty węzeł

W czwartek rusza kolejny etap remontu nawierzchni w ciągu autostrady A2 między Nowym Tomyślem a Poznaniem. Wyłączona z użytkowania będzie część nitki południowej autostrady na sześciokilometrowym odcinku oraz łącznice zjazdowe na węźle autostradowym w Buku.

Jak informuje spółka Autostrada Wielkopolska, w czwartek, 18 sierpnia, zostanie wyłączona z użytkowania łącznica zjazdowa węzła Buk dla kierowców jadących z kierunku Świecka. Objazd zostanie poprowadzony od węzła Nowy Tomyśl, drogą wojewódzką 305, następnie drogą wojewódzką nr 308 oraz drogą wojewódzką 307 do Buku.

W poniedziałek nastąpi z kolei wyłączenie łącznicy zjazdowej na węźle Buk dla kierowców podróżujących z kierunku Poznania. Objazd zostanie poprowadzony przez węzeł Poznań Zachód, drogę ekspresową S11 do węzła Poznań Ławica i dalej drogą wojewódzką nr 307 do Buku.

Zamkną jedną nitkę

- Równolegle będą prowadzone prace w ciągu głównym autostrady na nitce południowej, na odcinku około sześciu kilometrów (między 134 a 140 kilometrem autostrady). W związku z pracami ruch pojazdów zostanie przeniesiony w całości na nitkę północną i poprowadzony dwukierunkowo. Powyższy zakres prac planowany jest na około dwa tygodnie. Po nim nastąpi remont łącznic wjazdowych na autostradę - poinformowała Anna Ciamciak, rzeczniczka spółki Autostrada Wielkopolska.

Ciamciak przypomniała, że "Autostrada Wielkopolska to najdłuższy i najbardziej eksploatowany odcinek autostradowy w Polsce". - Duża część z korzystających z koncesyjnego odcinka pojazdów to transport ciężki, co w naturalny sposób wpływa na zwiększone zużycie nawierzchni i konieczność remontów - powiedziała.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:FC/ tam

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Google Street View

Pozostałe wiadomości