Spłonęła wojskowa ciężarówka, wiozła kontenery do szpitala polowego

TVN24 | Poznań

Aktualizacja:
Autor:
FC
Źródło:
TVN 24 Poznań, PAP
Spłonęła wojskowa ciężarówka, wiozła kontenery do szpitala polowegoTVN 24
wideo 2/7
TVN 24Spłonęła wojskowa ciężarówka, wiozła kontenery do szpitala polowego

Droga S8 na odcinku Wrocław - Warszawa w pobliżu Kępna jest zablokowana. Zderzyły się tam dwa samochody ciężarowe i bus. Spłonęła ciężarówka wojskowa przewożąca kontenery mieszkalne dla szpitala polowego.

Strażacy zgłoszenie o zdarzeniu odebrali o godzinie 10:41. - Na drodze ekspresowej S8, w kierunku Warszawy, niedaleko miejscowości Bralin doszło do kolizji trzech ciężarówek – informował dyżurny wielkopolskiej straży pożarnej.

W wyniku wypadku wojskowa ciężarówka stanęła w ogniu. Na miejscu pracują cztery zastępy straży pożarnej. - Poszkodowana została jedna osoba – mówił dyżurny wielkopolskich strażaków.

Ciężarówka spłonęłaTVN 24

Żołnierze wieźli kontenery do szpitala polowego

Jak informuje kpt. Paweł Michalski, rzecznik prasowy kępińskiej straży pożarnej, doszło do kolizji ciężarówki wojskowej z przyczepą ze stojącymi na pasie technicznym samochodem ciężarowym i busem.

Rzecznik prasowy kępińskiej policji sierżant Rafał Stramowski poinformował, że ciężarówka wojskowa przewoziła kontenery mieszkalne do szpitala polowego. Ciężarówka, która stała na poboczu, wypełniona była makulaturą.

Zderzyły się dwie ciężarówki i busTVN 24

- W wyniku wypadku zapaleniu uległa ciężarówka wojskowa przewożąca kontenery mieszkalne - podał kpt. Michalski.

Poszkodowany został żołnierz - kierowca ciężarówki wojskowej. - Miał rozciętą głowę, ale pojazd opuścił o własnych siłach - powiedział kpt. Paweł Michalski.

Bralin, droga S8: Zderzenie trzech pojazdów. Spłonęła ciężarówka22.10. |TVN 24

Pożar został opanowany. - Nitka na Warszawę jest zablokowana, przewidywane utrudnienia to kilka godzin – powiedział kpt. Michalski.

Policja wyznaczyła objazdy przez Kępno.

Autor:FC

Źródło: TVN 24 Poznań, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24