TVN24 | Poznań

Jadł w autobusie. Gdy kierowca zwrócił mu uwagę, zaatakował go prętem

TVN24 | Poznań

Autor:
FC/gp
Źródło:
TVN 24 Poznań
Borek: 30-latek uderzył prętem kierowcę autobusuLubuska policja
wideo 2/6
Lubuska policjaBorek: 30-latek uderzył prętem kierowcę autobusu

Policja zatrzymała mężczyznę, który zaatakował prętem kierowcę autobusu, a później zaczął niszczyć pojazd. Wszystko po tym, jak kierowca kazał mu opuścić autobus.

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek w Borku pod Gorzowem Wielkopolskim. Kierowca autobusu w czasie jazdy zwrócił uwagę pasażerowi, by nie jadł w pojeździe.

- Początkowo wysłuchał prośby, ale po chwili wrócił do posiłku – wyjaśnia Grzegorz Jaroszewicz z gorzowskiej policji.

Zaczął podejrzanie się zachowywać

Kierowca na jednym z przystanków nakazał mężczyźnie opuścić pojazd. Gdy wysiadł z autobusu, zaczął się kręcić przy jednym z kół. Jego zachowanie zaniepokoiło kierowcę, który wyszedł sprawdzić, czy mężczyzna nie chce uszkodzić pojazdu. Wtedy został uderzony metalowym prętem w głowę.

- Kierowca zorientował się, że krwawi i uciekł do pojazdu. W tym czasie słyszał, jak mężczyzna niszczy autobus, a po chwili odchodzi. Informacja o tym zdarzeniu przekazał policjantom – tłumaczy Jaroszewicz.

Rannego kierowcę zabrano do szpitala, a policjanci, dysponujący rysopisem sprawcy, rozpoczęli jego poszukiwania w okolicy.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Ukrywał się przed policją

- Policjanci już podczas dojazdu na miejsca zdarzenia w Borku zauważyli w zaroślach podejrzaną osobę. Funkcjonariusze od razu zatrzymali radiowóz, by dowiedzieć się, co mężczyzna robi w tym miejscu. Jego tłumaczenia o spacerze nie przekonały policjantów – podaje Jaroszewicz.

Zatrzymany to 30-latek. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy nim pręt, którym najprawdopodobniej zaatakował kierowcę. Mężczyzna usłyszy zarzuty uszkodzenia ciała o charakterze chuligańskim Odpowie też za uszkodzenie autobusu. Wartość strat to około 1000 złotych.

Autor:FC/gp

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Lubuska policja