Poznań

"Bo wszyscy wrotkarze to jedna rodzina"

Poznań

Poznańscy wrotkarze w akcji
tvn24Humory dopisywały

Poznańskie ulice w sobotni wieczór należały do wrotkarzy. Ponad 100 osób z kółkami na nogach przejechało wspólnie 13 km w centrum miasta. – Chodzi o dobrą zabawę- mówili.

Park Jana Pawła II na łęgach Dębińskich jest jednym z ulubionych miejsc poznańskich miłośników rolek i wrotek. Właśnie stąd w sobotę po godz. 19:00 wyruszyli tłumnie żeby wspólnie pokonać wyznaczoną trasę i przekonać innych Poznaniaków do jazdy na kółkach.

- Zachęcamy, by jak najwięcej ludzi jeździło na rolkach, wrotkach. Każdemu się kojarzą z dzieciństwem a jednak mogą i dorosłe osoby, i całe rodziny jeździć . Każdy może jeździć. Matki z dziećmi, dzieci, dorośli, rodziny. To ma być zabawa dla wszystkich - zachęcali uczestnicy przejazdu.

Nie dadzą się wyrolować

Impreza na stałe wpisała się juz w kalendarz poznańskich wrotkarzy.

- To jest już 4. edycja, kolejną mamy w planie. Te akcje nigdy nie zginą. Cieszą się bardzo dużym powodzeniem - powiedział dla tvn24.pl Andrzej Kryskowiak ze Stowarzyszenia Sportów Wrotkarskich Malta.

Wspólny przejazd przez Poznań odbywa się cyklicznie. Organizatorzy chcą w ten sposób propagować jazdę na rolkach, zdrowy tryb życia i pokazać, że fanów jazdy na wrotkach jest sporo, a miejsc do bezpiecznej jazdy brakuje. Dlatego jednym z największych projektów przedstawionych Miastu w ramach budżetu obywatelskiego jest ten dotyczący planu budowy toru wrotkarskiego.

Autor: ab/roody / Źródło: TVN24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: materiały organizatora | Jakub Zico Ciesielski

Pozostałe wiadomości