Poznań

Barciś i Żak bawią na Święcie Świni

Poznań

GOK SiedlecCezary Żak i Artur Barciś na Święcie Świni w Siedlcu

W Siedlcu pod Wolsztynem (woj. wielkopolskie) trwa Święto Świni. Dla mieszkańców przygotowano sporo atrakcji. Na scenie pojawia się m.in. Dżem i Bajm, a imprezę prowadzą znani aktorzy Artur Barciś i Cezary Żak.

- To już dziewiąta edycja Święta Świni. Zaczęliśmy w piątek i bawimy się do niedzieli - mówi Katarzyna Las z Gminnego Ośrodka Kultury w Siedlcu.

Boney M i Dżem

Na sobotę zaplanowano miedzy innymi Regionalne Zawody w Świńskim Grillowaniu Samorządowców i konkurs strzelecki oraz atrakcje muzyczne i kabaretowe.

- O godz. 17:30 ze swoim programem kabaretowym wystapią Artur Barcis i Cezary Żak, którzy przez cały dzień prowadzą imprezę. Po ich występie bedzie posłuchać muzyki zespołu Boney M. Nie jest to ten prawdziwy zespół, ale polska grupa grająca covery ich piosenek. Potem czeka nas koncert Dżemu - mówi Las.

Ostatni dzień Święta Świni to m.in. zawody Strong Man i konkurs na Tradycyjną Potrawę Kuchni Polskiej. Trzydniową imprezę zakończy koncert Bajmu.

Święto Świni to nie tylko zabawa. W sobotę i niedzielę odbywają się sympozja naukowe dla hodowców i rolników.

Cukier wpadł na świnię

Święto Świni w Siedlcu obchodzone jest od 2003 r. - Na jego pomysł wpadł Wójt Gminy Adam Cukier. Wybór padł na świnie, ponieważ nasi rolnicy i przetwórcy z nich żyją - tłumaczy Las.

Podczas pierwszej edycji imprezy w miejscowości odsłonięto rzeźbę świni, która stanęła przedurzędem gminy. - Dzięki temu świętu i rzeźbie przynajmniej jakoś się wyróżniamy - śmieje się Las.

Autor: FC/mz / Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: GOK Siedlec

Pozostałe wiadomości