Poznań

Bała się, że zapomni PIN-u. Ułatwiła zadanie złodziejowi

Poznań

TVN 24Złodziej ogołoci

Mieszkanka Wolsztyna padła ofiarą złodzieja, który ukradł jej kartę płatniczą. Po kilku dniach odkryła, że złodziej wypłacił z konta wszystkie pieniądze. Nie było to trudne – właścicielka karty nakleiła na niej kartkę z PIN-em.

Mieszkanka Wolsztyna z bankomatu korzystała niezbyt często. W obawie, że zapomni PIN zapisała go na kartce, którą trzymała razem z kartą.

Kartę zastrzegła za późno

Kobieta początkowo nie zauważyła, że została okradziona: - Kiedy po kilku dniach zorientowała się, że skradziono jej kartę zdecydowała się ją zastrzec. Wówczas okazało się, że z konta zniknęło kilkaset złotych, wszystko co na nim było - mówi st. sierż. Wojciech Adamczyk z KPP w Wolsztynie.

Aż cztery razy wypłacał pieniądze

Złodziej korzystając ze znajomości PIN-u z łatwością wypłacał środki aż czterokrotnie. Za każdym razem korzystał z bankomatu innego banku. – Policjanci sprawdzają wszystkie ślady, które mogą pomóc w ustaleniu sprawcy tej kradzieży. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. – mówi Adamczyk.

Policjanci apelują o większą ostrożność i wyobraźnię, przede wszystkim o nieprzechowywanie PIN-u razem z kartą płatniczą. W przypadku kradzieży lub zgubienia karty należy niezwłocznie zastrzec ją w banku.

Autor: kd / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Pozostałe wiadomości