Wizyta jak z koszmaru: pacjent połknął pilnik dentystyczny

Poznań

Google MapsDentysta nie zabezpieczył odpowiednio narzędzi

To miało być zwykłe leczenie kanałowe. Zabieg miał jednak finał jak z koszmaru. Dentysta z Żar przygotowywał kanał zęba pacjenta, kiedy nagle z narzędzia odpadł pilnik. Pacjent połknął go, a ostra część wbiła mu się w ścianę żołądka. Stomatologa czeka teraz proces sądowy.

Pacjent pojawił się u dentysty na umówione leczenie kanałowe zęba. Stomatolog jednak niedokładnie przygotował się do zabiegu. Kiedy zabrał się za opracowywanie kanału zęba mężczyzny [usuwanie zniszczonej części kości - red.], wypadł mu pilnik.

Wbił się w żołądek

Dentysta niestety nie zdążył w porę wyciągnąć narzędzia. - W trakcie zabiegu doszło do połknięcia pilnika przez pacjenta i wbicia się całej długości jego części roboczej w głąb ściany żołądka - informuje Zbigniew Fąfera z prokuratury w Zielonej Górze.

35-letni dentysta będzie musiał teraz tłumaczyć się przed sądem. Odpowie nie tylko za to, że pacjent połknął pilnik. Prokuratura oskarża go o narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, bo po wszystkim nie nakazał niezwłocznie skierować się do szpitala.

Prokurator rejonowy w Żarach właśnie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie. Grozi mu kara więzienia: od trzech miesięcy do nawet pięciu lat.

Autor: ww/gp / Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock