Sześć aut zderzyło się na obwodnicy Poznania. Poszkodowani: pięć osób, w tym dziecko

Poznań

Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin tvn24
wideo 2/2

Utrudnienia na autostradzie A2 na obwodnicy Poznania. Rano zderzyło się tam sześć pojazdów. W zdarzeniu ucierpiało pięć osób, w tym 8-letnie dziecko. Najpoważniejsze obrażenia odniosła kobieta kierująca autem osobowym. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Autostrada A2 na odcinku obwodnicy Poznania w kierunku Świecka jest zablokowana. Powód? Zderzenie sześciu samochodów: trzech ciężarówek, busa i dwóch samochodów osobowych.

Do zdarzenia doszło pomiędzy węzłem Krzesiny a węzłem Luboń w czwartek około godz. 10.30.

- Najprawdopodobniej musiało dojść do kolizji, a inne auta, które jechały dość blisko nie były w stanie wyhamować. Na miejscu pracują technicy, którzy zabezpieczają ślady. Będziemy zabezpieczać wideorejestrator, który ułatwi nam ustalenie, co mogło się wydarzyć - mówi TVN24 Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

W zderzeniu ucierpiało pięć osób, w tym 8-letnie dziecko. Najpoważniejszy jest stan kobiety, która kierowała autem osobowym. Wszystkich poszkodowanych przetransportowano do szpitala.

Objazdy

Na miejscu wciąż pracują służby. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin. - Pojawiły się specjalistyczne dźwigi, za pomocą których najprawdopodobniej będą usuwane zalegające pojazdy - relacjonuje Łukasz Wójcik, reporter TVN24, który zajmuje się tą sprawą.

Do wypadku doszło jeszcze przed remontowanym odcinkiem autostrady. Policja wytyczyła objazdy - kierowcy podróżujący w kierunku zachodniej granicy powinni zjechać z autostrady na węźle Krzesiny i trasą katowicką przez miasto wrócić na A2 na węźle Luboń lub Komorniki.

Droga w kierunku Świecka jest już przejezdna.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa/gp / Źródło: PAP/TVN24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: TVN24