Poznań

Poznań

55 poznańskich przedszkoli w ciągu niespełna 3 tygodni odwiedzą maskotki Euro 2012. Specjalny autobus ze Slavkiem i Slavko na pokładzie wyruszył już w trasę. W środę maskotki spotkały się z przedszkolakami na osiedlu Piastowskim.

Krakowska Prokuratura Apelacyjna, prowadząca śledztwo w sprawie zabójstwa w 1992 r. dziennikarza Jarosława Ziętary, poszukuje pod Poznaniem jego zwłok. To efekt nowych ustaleń w śledztwie.

Policjanci z Poznania zatrzymali 30-latka, który przyszedł do pracy z trzema dużymi nożami. Chwilę później pytał się funkcjonariuszy, czy idą razem z nim zabijać ludzi. Okazało się, że zatrzymany to pracownik jednej z firm komputerowych i miłośnik gier.

Poznańscy strażnicy miejscy przygotowują się do roli przewodników. Właśnie kończą szkolenie, które pozwoli im udzielać turystom informacji o najważniejszych zabytkach i ciekawych miejscach.

26 maja Studencka Rada Miasta Poznania zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w akcji puszczania baniek mydlanych. Pierwsza edycja odbyła się w maju ubiegłego roku i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Mieszkańcy okolic strefy kibica na placu Wolności będą mogli za darmo korzystać z komunikacji miejskiej w czasie Euro 2012. Tylko w dni meczowe bez biletów będą mogli jeździć również mieszkańcy ulicy Bułgarskiej przy Stadionie Miejskim - zdecydowali miejscy radni.

Muzeum Narodowe w Poznaniu ogłosiło konkurs na mural. Autor zwycięskiego projektu otrzyma 3 tys. zł nagrody. Nie wiadomo jednak kiedy mural powstanie, bo muzeum nie ma na razie na niego pieniędzy.

Tragiczny wypadek na skrzyżowaniu ul: Królowej Jadwigi i Półwiejskiej. Motocyklista uderzył w samochód osobowy, przeleciał kilka metrów i uderzył w chodnik. Mężczyzna zmarł w szpitalu.

Bezcenny starodruk "Opera Moralia" autorstwa św. Tomasza z Akwinu, skradziony z biblioteki klasztornej oo. Kamedułów w Krakowie odzyskali policjanci z Chodzieży. Odkupił go antykwariusz, który poprosił policję o sprawdzenie jego pochodzenia.

Na Placu Wolności w weekend rozpoczęła się budowa Strefy Kibica na Euro 2012. Organizatorzy liczą, że w czasie turnieju strefę odwiedzi nawet pół miliona kibiców.

Sześcioletnia Makena z poznańskiego zoo padła dwa dni temu. Żyrafa była w ciąży. Prawdopodobnie cierpiała na marskość wątroby.

Cztery z siedmiu osób, zatrzymanych w sprawie porwania 19-latka, usłyszały już zarzuty; trzy kolejne usłyszą je w najbliższym czasie - poinformowała we wtorek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Magdalena Mazur-Prus.

Łukasz Trałka wzmocni ekipę Lecha. W czwartek piłkarz Polonii przyjedzie do Poznania na testy medyczne. Jeśli wypadną pozytywnie, podpisze kontrakt – informuje „Głos Wielkopolski”.

Niedzielne koncerty zakończyły tegoroczne juwenalia. Ostatni dzień skierowany był przede wszystkim do fanów hip-hopu. Nie wszyscy jednak mogli zobaczyć swoich idoli.