Poznań

Poznań

UEFA bierze pod lupę incydent z bananem. Owoc wylądował na murawie przy okazji czwartkowego meczu Włochów z Chorwatami w Poznaniu. Federacja podejrzewa, że kibice z Bałkanów chcieli w ten sposób sprowokować czarnoskórego piłkarza Italii Mario Balotellego.

- Wszystkie miasta przygotowują się do tego, że w sobotę padnie rekord frekwencji w strefach kibica - zapowiedział w piątek Marcin Herra, prezes spółki PL.2012. Wolny dzień, ładna pogoda i transmisje meczu Polska-Czechy mogą wpłynąć na statystyki tych, i tak popularnych, miejsc.

Przemysław Foligowski został nowym dyrektorem wydziału oświaty w poznańskim urzędzie miasta. Swoją funkcję będzie pełnił od 1 lipca 2012 roku.

Prawdziwą piękną stronę futbolu możemy oglądać podczas Euro 2012. I to w dwóch wymiarach: na boiskach ciekawe piłkarskie widowiska a na trybunach i w strefach kibica piękne fanki.

Poznańska strefa kibica na pl. Wolności pęka w szwach. Na mecz Polska-Czechy, organizatorzy przygotują dodatkowe, bezpłatne miejsca dla kibiców nad Jeziorem Malta. Przy Polanie Harcerza, na specjalnym telebimie sobotni mecz będzie mogło obejrzeć ok. 7 tys. fanów piłki nożnej.

Ponad 240 tysięcy gośœci odwiedziło poznańską strefę kibica od pierwszego dnia Euro 2012 w Polsce. W czwartek frekwencja w strefie przed rozpoczęciem meczu była bardzo niska.

82 samoloty przylecą w czwartek do Poznania, z tego 45 przylotów związanych jest bezpośrednio z mistrzostwami Europy w piłce nożnej. Wieczorem na Stadionie Miejskim zagrają reprezentacje Włoch i Chorwacji.

Punktualnie w samo południe poznańskie koziołki pojawiły się na ratuszowej wieży. Dziś ubrane są w stroje włoskie i chorwackie.

Kolejna grupa około 500 chorwackich kibiców przyjechała w czwartek przed południem specjalnym pociągiem relacji Zagrzeb-Poznań. Zdecydowana większość przyjezdnych wyruszyła pieszo z dworca do centrum miasta. Większość z nich bawi się przed meczem na Starym Rynku.

W piątek Warta Poznań świętować będzie setne urodziny. O 12.00 kibice „Zielonych” mają pojawić się pod ratuszem. Zbiorą się przy fontannie Prozerpiny, która została owinięta w zieloną siatkę.

Takiej kawiarni nie było jeszcze nie tylko w Poznaniu, ale i w całej Polsce. Od poniedziałku na ul. Święty Marcin możemy kupić kawę podawaną… z roweru. Kawowy retrorower stanął przy Centrum Kultury Zamek.

Kibice w Poznaniu z niepokojem spoglądają na niebo. Czy będzie powtórka z rozrywki i znów będzie trzeba oglądać mecz w strugach deszczu? Synoptycy uspokajają, że do spotkania Chorwatów z Włochami powinno się wypogodzić. Początek meczu już o 18.00.

Urzędniczka chorwackiego ministerstwa kultury tak bardzo ucieszyła się ze zwycięstwa reprezentacji piłkarskiej nad Irlandią na Euro 2012, że z radości pokazała nagie piersi. Teraz grozi jej kara.

Tomasz Foszmańczyk opuszcza Wartę Poznań. 26-letni pomocnik w kolejnym sezonie będzie reprezentował barwy Korony Kielce.

W czwartek na Stadionie Miejskim o godzinie 18:00 zagrają kolejne drużyny z grupy C- Chorwaci i Włosi. Miasto przygotowało dla kibiców 16 dodatkowych parkingów, 3 dodatkowe linie tramwajowe i 8 specjalnych autobusów.

Z poznańską murawą w środę wieczorem zapoznali się Chorwaci i Włosi. Na razie każda reprezentacja testowali ją osobno. Razem na płytę Stadionu Miejskiego wybiegną w czwartek o godz. 18:00 aby powalczyć w kolejnym meczu grupy C o ćwierćfinały. W tym samym dniu Hiszpanie powalczą w Irlandczykami w Gdańsku.

Chorwaci, Włosi, Irlandczycy. Kilkadziesiąt tysięcy kibiców bawi się w Poznaniu. - Nie możemy narzekać na żadnego kibica, ale najlepszy kontakt mamy z Irlandczykami - przyznaje Asia, jedna z 500 wolontariuszy.