Poznań

Poznań

Poznań nadal wspomina Irlandczyków, z wzajemnością. Irlandzki związek piłki nożnej na swoim profilu na portalu społecznościowym umieścił zdjęcie ze stolicy Wielkopolski. Szybko zaroiło się pod nim od komentarzy, głównie od polskich kibiców.

Bartłomiej Pawłowski został wypożyczony na rok do Warty Poznań z Jagiellonii Białystok. Zielonych wzmocni także Wojciech Trochim, grający ostatnio w Sandecji Nowy Sącz.

Za co lubisz Poznań? - Za przyrodę, za to, że dużo można w nim jeszcze zmienić, za fajną energię, ludzi, przestrzeń- odpowiadają członkowie stowarzyszenia My Poznaniacy w swoim najnowszym filmiku.

W nocy w Poznaniu może się spodziewać silnego wiatru, burze oraz ulewnych opadów deszczu i gradu - informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu.

Policja zatrzymała w Poznaniu osobę, która mogła brać udział w zabójstwie na ul. Mickiewicza. W nocy z soboty na niedzielę 20- latek został tam raniony nożem. Mimo starań lekarzy, zmarł.

Izabella Łukomska-Pyżalska, prezes klubu Warta Poznań, wysłała list do Mario Balotellego. Do listu dołączyła chusteczki na otarcie łez po przegranej w finale Euro 2012 z Hiszpanami i swoje zdjęcie. – Proszę przestań płakać - apeluje w swoim liście.

Sąd utrzymał wyrok w sprawie Krzysztofa M. Były szef stowarzyszenia kibiców KKS Lech Poznań pseudonim „Litar” został skazany na karę więzienia w zawieszeniu i zakaz wstępu na stadiony przez 3 lata. Musi tez wypłacić odszkodowanie kibicom, których szarpał i opluł 2 lata temu.

Matkę noworodka, którego ciało znaleziono w czerwcu w Luboniu na jednym z osiedlowych śmietników, oskarżono o zabójstwo. Podejrzana w swoich wyjaśnieniach nie przyznała się do uduszenia dziecka.

Egzotyczne gady ostatnio wyjątkowo upodobały sobie okolice Poznania. Nie tak dawno jednego z wędkarzy mocno zaskoczył wyłowiony z Warty krokodyl. Tym razem w mieście, przy ulicy Naramowickiej, znaleziono agamę brodatą.

Żadna drużyna koszykarska ze stolicy Wielkopolskiej nie zagra w najbliższym sezonie w ekstraklasie. PBG Basket Poznań wycofał się z rozgrywek z powodu braku pieniędzy.

Radni Osiedla Stare Miasto już teraz pytają, na co wydać pieniądze, przewidziane na inwestycje w 2013 roku. Pomysły można zgłaszać do 25 lipca.

Cztery poznańskie zabytkowe tramwaje czekają na remont w zajezdni przy ul. Głogowskiej. Do końca roku na tory wyjedzie po modernizacji jeden z nich - wagon typu ND. Na kolejne potrzeba nawet blisko milion złotych. Trwa zbiórka pieniędzy.

51 spektakli, artyści z 22 krajów, 26 przestrzeni festiwalowych - w środę rozpoczyna się Festival Malta 2012. – To święto teatru, sztuk per formatywnych, muzyki i filmu - mówi Anna Reichel, rzeczniczka imprezy.

Numerów rejestracyjnych dla jednośladów należących do mieszkańców Poznania z początkiem PO wystarczy tylko do końca roku. Jaka literka zastąpi O? Do 15 lipca można głosować w ankiecie na stronie Urzędu Miasta.

Relacja z Poznania, okazuje się reklamą, a Poznań... "prawie" Poznaniem. W czasie Euro 2012 stolica Wielkopolski wzięła udział w kampanii reklamowej słynnego koncernu.