Poznań

Poznań

Korzystanie ze strefy kibica miało być całkowicie bezpłatne. Tuż przed mistrzostwami plany zostały jednak skorygowane i w strefie wydzielono płatną trybunę dla tych, którzy będą chcieli usiąść.

Wzywać policję, spisać oświadczenie czy dzwonić do ubezpieczyciela? Jeśli masz wątpliwości, co zrobić po drogowej kolizji pomoże ci emerytowany policjant.

Na jednej ze stacji benzynowych poznańscy policjanci z Centralnego Biura ŒŚledczego zatrzymali dwóch gangsterów kierujących grupą zajmującą się przejmowaniem ładunków stali. Łącznie w rękach CBŚ znalazło się w czwartek jedenastu podejrzanych o udział w procederze. Straty oszukanych firm szacowane są na kilkanaśœcie milionów złotych.

244 tys. informatorów o Euro 2012 w Poznaniu trafi do domów mieszkańców stolicy Wielkopolski. Władze miasta chcą, by wszyscy byli dobrze poinformowani o zmianach, jakie zajdą w mieście z powodu organizacji mistrzostw w piłce nożnej.

W weekend spore utrudnienia czekają nas na ul. Dąbrowskiego. Tramwajem nie dojedziemy na pętlę na Ogrodach, a część ulicy będzie jednokierunkowa. Autobusy wrócą natomiast od piątku na ul. Zawady.

Basen, zoo, zawody sportowe i zwiedzanie Fortu VII. To tylko niektóre z licznych atrakcji, jakie czekają na najmłodszych poznaniaków z okazji Dnia Dziecka.

Stadion, koziołki, słodkie przysmaki a nawet ziemniaki. Do tego Ryszard Grobelny, który po angielsku zaprasza kibiców z Irlandii na Euro 2012. Krótki spot zrealizowany przez irlandzkie radio można zobaczyć już w sieci i irlandzkiej telewizji publicznej.

Zarzuty zniszczenia mienia usłyszał, zatrzymany kilka dni temu w Poznaniu, grafficiarz podpisujący się tagiem Pive. Może on być odpowiedzialny za zniszczenie setek murów kamienic i wiat przystanków komunikacji miejskiej

W poznańskiej strefie kibica bawić się będą nie tylko dorośli ale także najmłodsi. Specjalnie dla nich przygotowana będzie Strefa Junior.

Portret kompozytora i klawisze – tak wygląda nowy mural, który zdobi do niedawna szare mury przystanku Poznańskiego Szybkiego Tramwaju. Namalowano go w ramach Festiwalu Kultury Studentów Kulminacje.

Bartosz Bereszyński, Marcin Klatt, Jakub Słowik i Krzysztof Sobieraj opuszczają Wartę Poznań. Nie wiadomo czy w klubie zostanie Piotr Reiss.

To ostatni dzień na zakup biletów Zarządu Transportu Miejskiego w starych, niższych cenach. Od piątku będzie drożej. Na osłodę ZTM przygotował kilka nowości i promocji.

Poznańska strefa kibica rośnie z dnia na dzień. W środę zaprezentowano centrum medialne, w którym kilkuset dziennikarzy będzie pracować podczas piłkarskich mistrzostw Europy. Do organizatora Fan Zone wpłynęło ponad 500 wniosków akredytacyjnych.

Alphaville, Maleńczuk, Wilki, Gaba Kulka, De Mono, Coma, Luxtorpeda, MEZO, Audiofeels, Elektryczne Gitary i Małgorzata Ostrowska. W sumie ponad 60 koncertów odbędzie się podczas Euro 2012 w poznańskiej strefie kibica.

ZTM rezygnuje z ostatniej w Poznaniu linii pospiesznej. Zamiast autobusu "A" będzie kursować linia 45. Spore zmiany czekają także mieszkańców Franowa i Rataj.

- To perła, skarb! – tak o nowym nabytku Muzeum Broni Pancernej mówi jego kustosz, major Tomasz Ogrodniczuk. Do Poznania trafił zabytkowy egzemplarz tankietki TKS, która uczestniczyła w kampanii wrześniowej. Zwiedzający po raz pierwszy zobaczą go w sobotę, w czasie muzealnego Dnia Dziecka.