Poznań

Poznań

Dwa dni muzyki jazzowej w pięknych okolicznościach przyrody. Leszek Możdżer zaprasza na drugą edycję Enter Music Festival. Rozeszło się już blisko 2 tys. wejściówek. ZTM przygotował specjalne autobusy dla jadących na koncerty.

Na reprezentację Portugalii czekają luksusowe pokoje, 8 pełnowymiarowych boisk, pole golfowe i ekskluzywne gabinety odnowy biologicznej. W poniedziałek wieczorem piłkarze przyjadą do hotelu Remes w Opalenicy pod Poznaniem. Zawodnicy zabierają ze sobą kucharzy i fizjoterapeutów. Razem 60 osób. O żonach i dziewczynach na razie nic nie wiadomo.

W Luboniu pod Poznaniem mężczyzna znalazł w kontenerze na śmieci martwe dziecko. Wezwany na miejsce lekarz stwierdził zgon niedawno urodzonego chłopca.

W niedzielę panowanie nad miastem przejęli rowerzyści. Święto Cykliczne 2012 w Poznaniu rozpoczęło się o 10:00 i trwa do wieczora. Impreza odbywa się jednocześnie w 12 miastach. Najbardziej wytrwali jadą w EKO rajdzie by przekonywać do zdrowego stylu życia i apelować o prawa dla rowerzystów.

Orkiestra na dachu i spektakl świateł z okazji prezentacji Strefy Kibica dla vip-ów. Strefa Hospitality to najbardziej ekskluzywna przestrzeń dla wymagających kibiców. Miejsce kosztuje kilka tysięcy złotych.

"Gram fair, używam prezerwatyw" oraz "Świętuj bezpiecznie, świętuj odpowiedzialnie" - pod takimi hasłami ruszyły właśnie kampanie skierowane do kibiców przyjeżdżających na Euro 2012.

Odpowiednia temperatura, wilgotność powietrza, ograniczony dostęp światła, monitoring i czujniki - wszystko to dla włoskich obrazów. Najbardziej strzeżona wystawa w kraju, otwarta dla zwiedzających. Poznaniacy tłumnie przywitali kolekcję "Tycjan- Veronese- Tiepolo."

Do imprezy coraz bliżej i widać to na każdym kroku. Banery, plakaty, billboardy, flagi i naklejki z logo UEFA EURO 2012 widać w każdym zakątku Poznania.

Nie dymi, jest cichy i rozpędza się do 50 km/h. Przygotowany specjalnie dla kibiców pierwszy w Polsce autobus z napędem elektrycznym wyjechał na ulice Poznaia. Będzie kursował pomiędzy lotniskiem Ławica a hotelem Novotel na pl. Andersa.

Tydzień przed rozpoczęciem turnieju poznaliśmy ostatnich ambasadorów Euro2012. Nominacje dla Wojciecha Fibaka i symboliczny tytuł dla wszystkich mieszkańców miasta, ogłosił w piątek prezydent Ryszard Grobelny.

Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu atmosfera Euro 2012 udzieliła się nie tylko studentom. Jej sile uległ również profesor. A wszystko to w dzień ostatniego egzaminu.

Gdy przygotowania do Euro 2012 się zaczynały, nic nie wydawało się pewnie, a już najmniej - zmiany zapowiadane przez kolejarzy. Czyste dworce - to nie mieściło się w głowie. A tymczasem...

- Z Poznania do Wrocławia bez utrudnień. Z Gdańska w stronę Warszawy można jechać A1, ale uwaga! Trasa jest płatna - informują pracownicy infolinii, którą w piątek, w związku z Euro 2012, uruchomiła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Każdy kto jest w trasie, a obawia się korków czy remontów, może zadzwonić pod 19111 i poprosić o informacje drogowe. Nie tylko po polsku.

Fontanna na placu Wolności już działa. Strumień wody uruchomił w piątek po południu, za pomocą tabletu, prezydent Poznania Ryszard Grobelny.

Poznańscy policjanci odzyskali 102 seaty skradzione przez ostatnie kilka lat w Hiszpanii, Polsce i Niemczech. Rozbito szajkę, która zajmowała się kradzieżą i legalizacją samochodów.

Poznańska policja zatrzymała ściganego listem gończym 35-letniego Sebastiana R. Mężczyzna, używający pseudonimu Uśmiech, był według nich zamieszany m.in. w zorganizowanie dwóch podziemnych plantacji marihuany.