Poznań

Poznań

Cristiano Ronaldo, Pepe, Nani i Bruno Alves - wybiegli na murawę boiska treningowego w Opalenicy. Pod okiem szkoleniowca Paulo Bento trenowali przed wylotem na Ukrainę. W środę o godzinie 18.00 piłkarze zagrają tam z reprezentacją Danii.

Sąd Rejonowy Stare Miasto i Grunwald Jeżyce ogłosił kolejne wyroki dla kibiców. W trybie przyspieszonym ukarał czterech Chorwatów i dwóch Irlandczyków.

Sąd Rejonowy w Poznaniu zdecydował o ogłoszeniu upadłości Hydrobudowy z możliwością zawarcia układu. Firma odpowiadała za modernizację stadionu miejskiego w Poznaniu, budowę Stadionu Narodowego oraz PGE Areny.

Do Irlandczyków i Chorwatów dołączają Włosi. „Azzurri” zagrają w czwartek w Poznaniu z drużyną z Bałkanów. Na razie kibice z Italii skupiają się na… poszukiwaniach żon. Fani "Zielonych" odwiedzili z kolei Wartę Poznań.

Zespół Jarzębina kontra Oceana – w strefie kibica szykuje się jutro muzyczny pojedynek, który poprzedzi wielkie piłkarskie emocje. O 20:45 na telebimie zobaczymy mecz Polska – Rosja.

W konterowym hotelu na Górczynie, który powstał mimo braku zgody miasta, miało zamieszkać kilkuset kibiców. Obiekt jest jednak opustoszały. - Prawdopodobnie nasze działania okazały się skuteczne - mówi Paweł Łukaszewski, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego.

Pięciu Polaków, którzy brali udział w burdach na Starym Rynku, zostało osadzonych w trybie przyspieszonym. Do sądu spływają kolejne wnioski o ukaranie kibiców.

Lokomotywa z wizerunkiem Stadionu Miejskiego w Poznaniu i herbem Lecha będzie jeździć po torach do rocznicy Euro 2012 w Polsce, a więc do czerwca 2013 roku. To wynik fekt głosowania prowadzonego na stronie internetowej PKP Intercity. Zwycięstwo było bezapelacyjne – zdobyła aż 65 procent głosów!

Aż 370 pojazdów MPK zapewniało komunikację w mieście podczas meczu Irlandia – Chorwacja. - Było kolorowo i bardzo wesoło – podsumowuje Roman Modrzyński, motorniczy, który został jednym z oficjalnych gospodarzy UEFA EURO 2012.

Tuż przed godz. 12 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w fabryce GlaxoSmithKline w Poznaniu. Na miejsce wysłano 5 jednostek straży pożarnej. Pożar udało się już opanować.

Jeszcze o ósmej rano można było spotkać w okolicach Starego Rynku wychodzących z pubów Irlandczyków. Kibice "Zielonych", choć ich reprezentacja na boisku okazała się gorsza od Chorwatów, w Poznaniu bawią się doskonale.

Około 2,5 tysiąca funkcjonariuszy będzie pilnowało porządku podczas Euro 2012. Na czas rozgrywek do Poznania przyjadą policjanci z całej Wielkopolski, Łodzi, Bydgoszczy oraz Zielonej Góry.

Na poznański dworzec kolejowy i na lotnisko przybywają w niedzielę od rana grupy kibiców meczu Irlandia-Chorwacja. Według szacunków policji, do stolicy Wielkopolski ma zjechać ok. 20-25 tys. kibiców z obu tych krajów. Początek meczu o godz. 20.45.

Ograniczenia w ruchu ciężarówek na drogach krajowych prowadzących do Poznania wprowadza rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Ciężarówki nie będą mogły jeździć tymi drogami w dniach meczów rozgrywanych na Stadionie Miejskim.