Poznań

Poznań

Dobiegają końca prace przy dwóch największych inwestycjach w Poznaniu. W poniedziałek odbędzie się oficjalna uroczystość otwarcia nowego terminalu na lotnisku Ławica. We wtorek, tuż po uroczystym otwarciu, pierwsi pasażerowie skorzystają z nowego dworca.

Już dziś ulicami Poznania przejedzie Masa Krytyczna. Rowerzyści chcą przespacerować się ścieżką przy ul. Bułgarskiej i zaprotestować w ten sposób przeciw zakazowi ruchu rowerowego wokół stadionu podczas meczów Euro 2012.

Kończy się remont na ul. Kraszewskiego, zaczyna na Górnej Wildzie. Dodatkowo w związku z awarią kanalizacji, autobusy nie jeżdżą ul. Szpitalną. Pasażerowie znów muszą przygotować się na zmiany.

- Jesteśmy pierwszy miastem w Polsce, które wydało zgodę na organizację meczów w dniach 10, 14 i 18 czerwca - ogłosiła Ewa Bąk, dyrektor wydziału sportu w Poznaniu. Oznacza to, że wszystkie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo wydały pozytywną opinię o Stadionie Miejskim.

Renowacja 11 szaletów kosztowała 2 mln zł. Na postawienie siedmiu nowych, automatycznych toalet w centrum urząd miasta wydał kolejne 2,5 mln złotych. - Zdążymy na Euro - zapewniają urzędnicy.

Sześć koncertów jazzowych w wykonaniu pianisty Leszka Możdżera i jego gości przewiduje program plenerowego II Enter Music Festiwal, który odbędzie się na początku czerwca w Poznaniu.

Policjanci z wydziału kryminalnego poznańskiej policji rozpracowują gang "kasiarzy" - donosi "Głos Wielkopolski". Zatrzymali w tej sprawie kolejne osoby. Włamywacze działali na terenie naszego województwa i dziesięciu innych od 2001 roku.

Dwie operacje leczenia wad słuchu wykonane w Klinice Otolaryngologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu pokazane zostały w czwartek ramach międzynarodowych naukowo-szkoleniowych transmisji internetowych. Lekarzy z Poznania oglądali ich koledzy na całym świecie.

Pociągnie 100 ton, a podniesie 10. Może jeździć po ulicach i po torach. Mowa o mercedesie unimog, nowym specjalistycznym samochodzie ratowniczym MPK, który zastąpi wysłużonego już stara.

Pięciu mężczyzn, podejrzanych o porwanie 19-latka z Poznania, zostało w środę aresztowanych na trzy miesiące - poinformowała Agnieszka Weichert-Urban z biura rzecznika prasowego Sądu Okręgowego w Poznaniu.

55 poznańskich przedszkoli w ciągu niespełna 3 tygodni odwiedzą maskotki Euro 2012. Specjalny autobus ze Slavkiem i Slavko na pokładzie wyruszył już w trasę. W środę maskotki spotkały się z przedszkolakami na osiedlu Piastowskim.

Krakowska Prokuratura Apelacyjna, prowadząca śledztwo w sprawie zabójstwa w 1992 r. dziennikarza Jarosława Ziętary, poszukuje pod Poznaniem jego zwłok. To efekt nowych ustaleń w śledztwie.