Poznań

Poznań

Specjalne darmowe autobusy dla kibiców uruchomi Continental. W dni meczowe będą jeździć między strefą kibica ze stadionem.

Dzień po zakończeniu sezonu I ligi, ruszyły prace na stadionie Warty Poznań. Obiekt dostosowany będzie do wymogów licencyjnych.

Ulice Roosevelta i Grunwaldzka oraz trasa tramwajowa na Franowo – na 10 dni przed Euro nadal nie znamy dokładnego terminu oddania tych inwestycji. Miasto jednak zapewnia, że zdąży na czas, podobnie jak w przypadku nowego terminalu Portu Lotniczego Ławica i Dworca Głównego.

10 tysięcy kubików betonu, 750 ton stali konstrukcyjnej i tyle samo zbrojenia – tyle materiałów zużyto na budowę nowego terminala portu lotniczego Ławica. W poniedziałek wieczorem uroczysto otwarto nowy obiekt. Pierwsi pasażerowie mogą już z niego korzystać.

Pytania ze znajomości przepisów ruchu drogowego, wiedzy o firmie, uwagi pasażerów, egzamin w WORD i wymagający precyzji test praktyczny na torze Poznań. Tym wszystkim zadaniom poddani byli finaliści konkursu na Najlepszego Kierowcę. Wszystkie konkurencje najsprawniej pokonał Paweł Sztukiewicz.

We wtorek po 9 miesiącach budowy otwarto dworzec Poznań Główny. Jak powstawał dworzec można zobaczyć w 4-minutowym filmie, który udostępniła firma TriGranit, główny wykonawca.

Po Gdańsku, także w Poznaniu w strefie kibica będzie można płacić tylko za pomocą kart zbliżeniowych. Ci, którzy takiej nie posiadają, będą mogli na miejscu wyrobić sobie specjalną, pamiątkową kartę.

Ostatni z 45 nowych tramwajów, zamówionych w 2010 roku przez Poznań, jest już w mieście. MPK finalizuje zakupy za blisko 400 milionów złotych.

Solaris Urbino Electric, pierwszy w Polsce autobus z napędem elektrycznym, będzie testowany w Poznaniu. Od 2 czerwca przez miesiąc wozić będzie kibiców z lotniska na Ławicy do Novotelu koło budynków Andersii.

Od poniedziałku strażnicy miejscy wspólnie z funkcjonariuszami drogówki będą mierzyć prędkość, z jaką poznańscy kierowcy poruszają się po ulicach miasta.

Kolejarze ustalają przyczyny porannego wypadku na stacji kolejowej w Ostrowie Wielkopolskim. Na jednym z peronów zderzyły się dwa pociągi - towarowy i osobowy. Cztery osoby zostały poszkodowane. Ruch odbywa się bez przeszkód.

W poniedziałkowy poranek, 28 maja, czterech uczestników Poznań Traffic Race II sprawdzi, jak najszybciej poruszać się po mieście. Wszyscy pokonają trasę o długości około 12 km, przemieszczając się różnymi środkami transportu ze wschodniej części Poznania na Stadion Miejski.

Wieczór kościołów to okazja do tego, by odwiedzić miejsca na co dzień niedostępne i poznać historię obiektów sakralnych. W tym roku do zwiedzania kościelnych zakamarków, a także na chwilę zadumy i modlitwy, zapraszają proboszczowie parafii gotyckich.

Najlepszym polskim klubem piłkarskim jest Lech Poznań. Tak wynika z najnowszego rankingu klubów europejskich ogłoszonego przez UEFA. Poznaniacy zajmują w nim 89. miejsce - najwyższe spośród polskich drużyn. Oprócz "Kolejorza" w rankingu sklasyfikowanych jest pięć ekip z naszego kraju.

Dimitrije Injac opuszcza Lecha Poznań. Serb nie przedłużył kontraktu, a działacze podpisali kontrakt z innym zawodnikiem na jego pozycję - Łukaszem Trałką z Polonii Warszawa.