Poznań

Poznań

Po pięciu Włochów, Irlandczyków, Niemców i Chorwatów szykuje się do wizyty w Poznaniu. Wejdą do strefy VIP i na mecze swoich drużyn. Wystarczyło, że kopnęli piłkę i zarejestrowali to kamerą.

Strefa Kibica na placu Wolności rośnie w oczach. Ekran zamontowany, scena gotowa, trwają prace wykończeniowe. W czwartek próba generalna, a od piątku funzone będzie otwarty dla kibiców.

Maciej Mysiak, Łukasz Grzeszczyk i Grzegorz Bartczak -trójkę piłkarzy na pewno zobaczymy w przyszłym sezonie przy Drodze Dębińskiej. Warta Poznań poinformowała o przedłużeniu ich kontraktów.

Plakat z hasłem "Koko Koko Euro Spoko", a na nim kurczaki z... obciętymi głowami - taki właśnie wisi w centrum miasta. Jutro będzie można z kolei "strzelić karnego" prezydentowi Grobelnemu. Ci, którym nie podoba się Euro, wyjdą na ulice 10 czerwca z hasłem "Chleba zamiast Igrzysk".

4,5 mln zł zapłaci Poznań archidiecezji za bezumowne korzystanie z budynku przy ul. Głogowskiej, zajmowanego przez liceum. Miasto porozumiało się z kościołem w sprawie spornego budynku.

Tramwaje za 33 mln euro z podpoznańskiej fabryki trafią do Niemiec. Producent z Bolechowa dostarczy 15 niskopodłogowych tramwajów Solaris Tramino miejskiemu przewoźnikowi z Brunszwiku. Podobne już jeżdżą po Poznaniu.

Solaris Urbino electric, którego od soboty możemy oglądać na ulicach Poznania, został uznany za "Innowację roku 2012" przez czytelników niemieckiego magazynu branżowego "Busplaner".

Czerwone – stój, zielone – jedź. Sygnalizacja zachęca do wjazdu na wyremontowaną właśnie Bułgarską. Problem w tym, że wjechać nie ma jak. Bo droga, którą sygnalizacja ma obsługiwać, jeszcze nie powstała. Osiedle, do którego ma prowadzić, jest dopiero projektowane.

Dwa dni muzyki jazzowej w pięknych okolicznościach przyrody. Leszek Możdżer zaprasza na drugą edycję Enter Music Festival. Rozeszło się już blisko 2 tys. wejściówek. ZTM przygotował specjalne autobusy dla jadących na koncerty.

Na reprezentację Portugalii czekają luksusowe pokoje, 8 pełnowymiarowych boisk, pole golfowe i ekskluzywne gabinety odnowy biologicznej. W poniedziałek wieczorem piłkarze przyjadą do hotelu Remes w Opalenicy pod Poznaniem. Zawodnicy zabierają ze sobą kucharzy i fizjoterapeutów. Razem 60 osób. O żonach i dziewczynach na razie nic nie wiadomo.

W Luboniu pod Poznaniem mężczyzna znalazł w kontenerze na śmieci martwe dziecko. Wezwany na miejsce lekarz stwierdził zgon niedawno urodzonego chłopca.

W niedzielę panowanie nad miastem przejęli rowerzyści. Święto Cykliczne 2012 w Poznaniu rozpoczęło się o 10:00 i trwa do wieczora. Impreza odbywa się jednocześnie w 12 miastach. Najbardziej wytrwali jadą w EKO rajdzie by przekonywać do zdrowego stylu życia i apelować o prawa dla rowerzystów.

Orkiestra na dachu i spektakl świateł z okazji prezentacji Strefy Kibica dla vip-ów. Strefa Hospitality to najbardziej ekskluzywna przestrzeń dla wymagających kibiców. Miejsce kosztuje kilka tysięcy złotych.

"Gram fair, używam prezerwatyw" oraz "Świętuj bezpiecznie, świętuj odpowiedzialnie" - pod takimi hasłami ruszyły właśnie kampanie skierowane do kibiców przyjeżdżających na Euro 2012.

Odpowiednia temperatura, wilgotność powietrza, ograniczony dostęp światła, monitoring i czujniki - wszystko to dla włoskich obrazów. Najbardziej strzeżona wystawa w kraju, otwarta dla zwiedzających. Poznaniacy tłumnie przywitali kolekcję "Tycjan- Veronese- Tiepolo."